pre 1 sat 05: 16
(VIDEO) SVETSKO PRVENSTVO 2026: Kompletan raspored, rezultati, strelci i golovi svih utakmica
Kompletan raspored, rezultati, strelci i golovi svih utakmica FIFA Svetskog prvenstva 2026.
Košarkaši Crvene zvezde otvaraju novo takmičenje u tekućoj sezoni – Košarkašku Ligu Srbije utakmicom četvrtfinala protiv ekipe Zlatibora iz Čajetine.
Prvi meč četvrtfinala igra se u sredu od 18.30 časova u hali Aleksandar Nikolić, a revanš meč na programu je već 01.05.2026. godine u Čajetini. Fajnal-for odnosno završnica takmičenja će se igrati u Nišu.
Ipak, uz maksimalan respekt naš tim dočekuje utakmice sa najbolje plasiranim timom KLS, podsećamo da se mečevi domaće lige igraju uz ograničenje broja stranaca (maksimalno 4). Trener crveno-belih, Saša Obradović ističe da je ovo takmičenje važno podjednako kao i sva druga.
"Pristupamo ovim utakmicama maksimalno ozbiljno, uz respekt ekipe Zlatibora. Neće biti nikakvog potcenjivanja, pristup mora da bude isti kao i na utakmicama u kojima sam tražio čvrstu odbranu, energiju i maksimalno poštovanje protivnika. Za nas je ovo važno takmičenje kao i sva druga u kojima smo nastupali, i takav mora da bude i odnos na terenu uz specifičnu situaciju koju smo već imali u Kupu Radivoj Korać, a to je ograničenje broja stranih igrača", ističe Obradović.
Bek tima sa Malog Kalemegdana, Stefan Miljenović smatra da je ograničen broj stranaca prilika za sve ostale momke da iskoriste priliku koja im se ukaže.
"Zlatibor je pokazao svoj kvalitet u KLS, osvojili su prvo mesto, i sigurno će želeti da se pokažu u pravom svetlu, i to bez opterećenja i u utakmicama četvrtfinala. Na nama je da opravdamo ulogu favorita, jer nam je ovo takmičenje bitno, donosi trofej u izmenjenom formatu. Biće drugačije, imaćemo ograničen broj stranaca, ali to je prilika za sve ostale momke da iskoristimo priliku. Želimo pobedu, ali i da odigramo dobru utakmicu", rekao je Miljenović.
Sve utakmice završnice Košarkaške Lige Srbije možete pratiti na kanalima TV Arena sport.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
13.05.2026 16: 42
Od njega se očekuje da "eksplodira" u narednoj takmičarskoj godini.
13.05.2026 09: 00
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras od Cedevita Olimpije u Ljubljani rezultatom 92:86 u drugom meču četvrtfinala AdmiralBet ABA lige.
03.05.2026 20: 41
Crveno-beli bez ikakvih problema, ubedljivo, savladali dužnika iz Čajetine.
03.05.2026 16: 04
Klub iz Čajetine reagovao saopštenjem na tvrdnje kluba sa Malog Kalemegdana.
YouTube
pre 6h
YouTube
pre 7h
YouTube
pre 7h
pre 6 sati 00: 14
Priznao je Duejn Vašington da mu je peta utakmica sa Dubaijem bila poslednja u dresu Partizana, a nakon toga, Tonje Džekiri je medijima potvrdio kako poraz u finalu definitivno neće biti njegov poslednji korak u Humskoj.
pre 7 sati 23: 10
Nakon utakmice, Đoan Penjaroja se obratio medijima na konferenciji. Pre svega je čestitao osvojenu titulu klubu iz UAE.
pre 7 sati 23: 02
Amerikanac je u razgovoru sa medijima posle meča otkrio da je ovo bio njegov poslednji meč u Partizanu.
pre 7 sati 22: 48
Nakon utakmice, na konferenciji se medijima obratio Aleksandar Sekulić, trener ekipe iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Ostavite komentar