pre 28 minuta 19: 53
Košarkašice Crvene zvezde poražene od Venecije u kvalifikacijama za EL
Košarkašice Crvene zvezde poražene su danas na svom terenu od Venecije rezultatom 79:71 u prvom meču kvalifikacija za Evroligu.
Srpski srednjoškolci zauzeli su peto mesto na prvom Evropskom prvenstvu u košarci u Skoplju, dok su srednjoškolke iz Republike Srpske osvojile srebrnu medalju.
Kako se navodi u saopštenju, na turniru su učestvovali srednjoškolci iz Srbije, Severne Makedonije, Češke, Crne Gore, Republike Srpske, Bugarske i Francuske. Organizatori su bili Evropska federacija za školski sport i Makedonski savez za školski sport.
Osvajači medalja: Dečaci: 1. Makedonija I, 2. Češka, 3. Crna Gora. Devojčice: 1. Češka, 2. Republika Srpska, 3 Makedonija.
Srbiju su predstavljali mladi košarkaši iz beogradske Gimnazije Prestiž, koji su u borbi za peto mesto savladali selekciju Makedonija II (69:45).
"Kada se sumiraju utisci zaključujemo da sa pravom možemo reći da nismo imali sreće u žrebu. Iz naše grupe Makedonija i Češka su prošle dalje i na kraju igrale i finalni meč. Naši mladići su na kraju ubedljivo pobedili u utakmici za peto mesto i zadovoljni se vraćamo kući. Ovo je za sve jedno veliko iskustvo. Uz mečeve, deca su se družila, upoznali su nove prijatelje i videli lepi grad Skoplje", rekao je Kiro Andreev, profesor informatike, koji je bio šef delegacije srpskog tima.
Posebno zanimljivo bilo je "Veče nacija", kada su svi učesnici pričali o svojim gradovima, svojoj zemlji i predstavili neke od običaja. Takmičenje su otvorili predsednik Evropske federacije za školski sport (ESSF) Željko Tanasković, promoter turnira čuveni košarkaš Pero Antić i direktor Agencije za mlade i sport Severne Makedonije Naumče Mojsovski.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 20h
YouTube
pre 20h
pre 28 minuta 19: 53
Košarkašice Crvene zvezde poražene su danas na svom terenu od Venecije rezultatom 79:71 u prvom meču kvalifikacija za Evroligu.
pre 1 sat 19: 03
Košarkaški savez Španije je objavio imena koja će u 2025. godini ući u Kuću slavnih, a među njima će se naći i Svetislav Pešić!
pre 1 sat 18: 33
Nigerijac je jedan od najboljih košarkaša Evrolige na svojoj poziciji, a očekuje se njegova velika uloga u Zvezdinom pohodu na plej-of
pre 2 sata 17: 27
Osman se vratio u Panatinaikos i prvi pregledi su primorali "zelene" da turskog košarkaša ostave u Atini i ne povedu ga na turneju u Australiju.
Ostavite komentar