košarka EP Srbija Mađarska poraz | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz košarke

Poraz kašarkašica od Mađarske: Aktuelne šampionke još bez četvrtfinala na Evropskom prvenstvu

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

18.06.2023 17:01
Poraz kašarkašica od Mađarske: Aktuelne šampionke još bez četvrtfinala na Evropskom prvenstvu MN Press

Košarkašice Srbije poražene su od selekcije Mađarske u utakmici 3. kola grupe D na Evropskom prvenstvu koje se održava u Sloveniji i Izraelu, što znači da još nisu uspele da obezbede prolaz u četvtfinale - 75:81 (23:23, 21:16, 11:27, 20:15).

Sve dobro što je kipa selektora marine Maljković dobro uradila na ovom šampionatu palo je u vodu za 10 minuta košarke u trećoj deonici meča protiv Mađarica. Rivalke su u tom delu susreta potpuno preuzele kontrolu, "spustile" aktuelne evropske šampionke na svega 11 poena, dok su, sa druge strane, ubacile 27 i to je kasnije bilo ključno za konačan rezultat.

"Žuta minuta" je skupo koštala najbolje košarkašice Srbije koje su nakon prvog poluvremena imale pet poena prednosti i širom otvorena vrata četvfinala, ali su onda dozvolile sebi da pet minuta budu bez postignutog poena. Nedopustivo na takmičenju ovako visokog nivoa.

Pokušale su u poslednjeoj deonici košarkašice Srbije da se vrate, u tome su donekle i uspele, približile se na svega tri poena zaostatka (71:74), a onda ostale bez daha i pretrpele prvi poraz na takmičenju, nakon trijumfa nad Turskom i Slovačkom.

Košarkašice Srbije će sada do četvfinala morati da idu težim putem, budući da ih očekuje razigravanje sa trećeplasiranim timom iz grupe C, a to je Velika Britanija.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).