pre 8 minuta 10: 39
Ostoja razgovarao sa Egzumom: Povratak koči jedna stvar
Australijski košarkaš je bio jedan od ljubimaca "grobara" kada je nosio crno-belih.
Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras u Beogradu od selekcije Turske rezultatom 82:78 (13:22, 18:24, 23:11, 25:24) u meču trećeg kola Grupe C kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
Posle meča, na konferenciji za medije se novinarima obratio trener gostiju, Ergin Ataman.
"Pre svega, naravno, želim da čestitam mojim igračima. Ako ne grešim, mislim da je ovo prva pobeda Turske u Srbiji. To je važno, zato što je Srbiji nedostajalo nekoliko važnih igrača. Poštujem to, ali, svakako, mi smo napravili istorijsku pobedu i savladali smo Srbiju u Beogradu. Mi smo kontrolisali utakmicu do poslednjeg minuta u trećoj deonici, igrali smo dobro, delili smo loptu. Posle toga, Srbija je krenula da igra presing, agresivnu odbranu na polovini terena. Promašili smo nekoliko polaganja, dali smo im samopouzdanje pred poslednju deonicu. Dobrić i Marković su pogodili nekoliko teških šuteva na isteku napada. Uspeli su da se vrate. Ali, kako god, uspeli smo da izdržimo do poslednjih trenutaka i pobedimo u utakmici", rekao je Turčin.
Upitan je koja je bila ključna tačka duela...
"Ključna tačka je to što imamo iskusne igrače kao što su Biberović i Osman. Pokušali smo s njima da igramo do poslednjeg minuta. Imali smo i Hazera, koji je promašio kritično bacanje, imao je neke izgubljene lopte. Poslednji minuti nisu baš bitni. Ono što sam video je to da smo odigrali dosta bolju utakmicu od Srbije, koja je zaigrala agresivno. Ja sam video da smo mi bolji od Srbije trenutno".
Takođe, novinare je interesovalo zbog čega je bio miran u neizvesnoj završnici, što je Ataman iskoristio kao priliku da pošalje "otrovne strelice" predma Evroligi i FIBA.
"Nisam bio miran, bio sam umoran zahvaljujući menadžmentu FIBA i Evrolige za ovaj užasan kalendar. Oni su dali odgovoronst nama, meni, igračima, reprezentima naše slavne zemlje u ovim uslovima. Umoran sam i igrači su umorni. Srpski igrači takođe. Ovo je veoma neveorvatno. Pre četiri, pet godina smo se nadali da ćemo praviti neki napredak... Došao sam u Beograd posle teškog poraza od Pariza, došao sam privatnim letom u sedam. Bio sam umoran, ne miran".
Naredni meč će Srbija i Turska odigrati već za tri dana, a Ataman tvrdi da će tada biti odmorniji...
"Imam vremena da se odmorim, malo. Možda ću biti agresivniji. Dušan je uvek agresivan, on je veoma dobar trener u Turskoj, navijači Bešiktaša ga vole. Pokušava najbolje, on radi sve što je u njegovim rukama", rekao je Ataman.
Turska ima tri pobede u Grupi C, Srbija dve, dok su BiH i Švajcarska bez pobede. Srbija i Turska će igrati 2. marta od 19 časova u Istanbulu u četvrtom kolu, a ovaj okršaj možete pratiti na kanalu Arena 1 Premium.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
"Volim da pomeram granice i izazivam ustaljeni način razmišljanja, kako na terenu, tako i van njega, i želim da radim sa ljudima koji dele takav pristup", kaže najbolji srpski teniser.
27.02.2026 21: 49
Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras u Beogradu od selekcije Turske rezultatom 82:78 (13:22, 18:24, 23:11, 25:24) u meču trećeg kola grupe C kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
27.02.2026 21: 29
Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je večeras u Beogradu od selekcije Turske rezultatom 82:78 (13:22, 18:24, 23:11, 25:24) u meču trećeg kola Grupe C kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.
01.09.2025 16: 33
Košarkaška reprezentacija Turske pobedila je danas selekciju Estonije rezultatom 84:64 (25:13, 21:14, 19:22, 19:15) u utakmici 4. kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Rigi.
23.08.2025 17: 20
"Tačno je da imaju veoma kvalitetan tim. Međutim, osim njih devet ili deset timova su kandidati za medalju, a mi smo jedna od tih ekipa", rekao je Turčin...
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 18h
YouTube
pre 1d
pre 8 minuta 10: 39
Australijski košarkaš je bio jedan od ljubimaca "grobara" kada je nosio crno-belih.
pre 13 sati 21: 19
Ostaje da se vidi da li će do realizacije posla i doći...
pre 16 sati 17: 56
Košarkaška selekcija Srbije do 20 godina ubeležila i treću pobedu na Eurobasketu i sa prvog mesta ide u osminu finala.
pre 21 sat 13: 25
Crno-beli rade na nekoliko ozbiljnih poslova, a u prvom planu su tri imena: Alen Smailagić, Alesandro Pajola i Markus Hauard.
Ostavite komentar