Ovo niko nije očekivao: Fenerbahče deklasirao Efes sa čak 42 razlike | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz košarke

Ovo niko nije očekivao: Fenerbahče deklasirao Efes sa čak 42 razlike

komentari (0)

Autor: Kosta Simetić

03.06.2023 19:20
Fenerbahče deklasirao Efes sa čak 42 razlike Guliver
Fenerbahče deklasirao Efes sa čak 42 razlike

Bila je ovo najubedljivija pobeda Fenerbahčea nad Efesom u posldnjih 10 godina, na kraju je bilo čak 108:66 (23:17, 28:20, 26:17, 31:12) u korist ekipe koju sa klupe predvodi Dimitris Itudis, a koja sada vodi sa 1:0 u polufinaloj seriji šampionata Turske.

Efes je jednostavno ponižen. Ergin Ataman na kraju sezone ide u Panatiniakos, sudbina Vasilija Micića i dalje nije poznata, te se postavlja pitanje da li dvostruki prvak Evrope uopšte ima motivaciju da se takmiči.

 

 

Fenerbahče je dominirao u svako pogledu, a najefikasniji bio je Džonatan Motli sa 18 poena, 15 je imao Najdžel Hejs, 12 Samet Gejik, a po 11 su dodali Tarik Biberović, Skoti Vilbekin i Ismet Akpinar.

U Efesu vredan pomena je samo Elajdža Brajant koji je ostvario dabl-dabl učinak od 13 poena i 10 skokova, Vasilije Micić ubavio je 10 poena koliko je imao i Ante Žižić.

Drugi meč ove serije na programu je za dva dana, a finaće će ostvariti ekipa koja prva ostvari tri pobede.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).