
pre 6 minuta 22: 25
Kejn i Luis Dijaz doneo Bajernu Superkup Nemačke
Bavarci protiv Štutgarta opravdali ulogu favorita i doneli 11 trofej Superkupa.
Nakon debakla Bajerna u polufinalu nemačkog šampionata protiv Ulma, koji je slavio sa 3:0 u seriji, Andrea Trinkijeri odlučio je da se povuče sa mesta trenera minhenskog kluba.
Svoju odluku nekadašnji strateg Partizana saopštio je odmah po završetku treće utakmice sa Ulmom. U Minhen je stigao 2020. godine, a tokom poslednje tri sezone dva puta je sa Bajernom igrao u plej-ofu Evrolige, dok je od trofeja osvojio dva domaća Kupa.
"Ovo je bila moja poslednja utakmica u Bajernu. Preuzeo sam ovaj klub tokom pandemije, a igrači i treneri su našli način da prođu kroz mnogo toga, da se bore do samog kraja. Mislim da je ova grupa ljudi zaslužila malo više. Ali u ključnim momentima, sreća nas nije poslužila. Imali smo dve titule u Nemačkoj i dva plej-ofa Evrolige - do pete utakmice. Uvek može bolje, ali zaista smo dali sve što smo mogli", rekao je Italijan.
Iako još uvek nema tačnih informacija ko bi mogao da bude njegov naslednik u Bajernu, mediji uveliko spekulišu da bi to mogao da bude Pablo Laso, nekadašnji strateg Real Madrida, koji je bez angažmana otkako je napustio "kraljevski klub" prošle sezone.
Prošlo je više od dve decenije od završetka krvavih sukoba između Ruande i Demokratske Republike Kongo, tokom kojih je živote izgubilo više od pet miliona ljudi. Ipak, umesto vojnika i tenkova, danas ova dva afrička suseda vode novi oblik borbe: marketinški rat na fudbalskim dresovima evropskih velikana.
Kad sportisti iz regiona potpisuju višemilionske ugovore u Italiji, Španiji ili SAD, ne pitaju se samo o klauzulama i bonusima, već i o tome gde će platiti porez, jer između dva sponzorska spota i tri treninga, jedna odluka o prebivalištu može doneti ili odneti desetine miliona evra.
Francuski fudbalski gigant Paris Saint-Germain objavio je na Bitcoin konferenciji u Las Vegasu da u bilansu kluba drži 120 bitcoina, trenutne vrednosti oko 14,5 miliona dolara.
Tema tužbi protiv Manchester Cityja izazvala je podele među navijačima.
Fudbal danas sve više nalikuje velikim korporacijama nego sportskim klubovima kakve smo znali pre nekoliko decenija. Ključni razlog za to su ogromni novčani iznosi koji cirkuliraju, a koji se kreću od vrtoglavih transfera igrača do astronomskih ugovora o TV pravima.
29.02.2024 19: 44
Trener košarkaša Bajerna Pablo Laso izjavio je danas da očekuje težak meč protiv Crvene zvezde i dodao da se nada da će ceo tim da bude spreman za meč 27. kola Evrolige.
07.02.2024 17: 28
Trener košarkaša Bajerna iz Minhena, Pablo Laso izjavio je na konferenciji za medije pred utakmicu sa Partizanom, da je utakmica sa crno-belima u Beogradu jedno od najtežih gostovanja u Evropi.
02.11.2023 23: 05
Trener košarkaša Bajerna, Pablo Laso vidno je bio nezadovoljan nakon što je njegov tim poražen od Crvene zvezde u 6. kolu Evrolige. Španac je nakon susreta u beogradskoj "Štark areni" izjavio da je njegova ekipa žurila i mnogo grešila na večerašnjem meču i da je upravo to bio ključ poraza.
20.07.2023 11: 48
Francuski košarkaški reprezentativac, Silven Fransisko novi je prvotimac minhenskog Bajerna, saopštio je slavni nemački klub.
YouTube
pre 9min
YouTube
pre 50min
pre 18 minuta 22: 14
Preliminarni izveštaji navode da se ne radi o ozbiljnoj tegobi.
pre 1 sat 20: 58
Kadeti Srbije pišu nove stranice istorije.
pre 2 sata 19: 48
Izgubila je Slovenija prijateljski meč sa Letoniojm (100:88), ali to nije najzabrinjavajuća informacija za "zmajeve".
pre 3 sata 19: 16
Košarkaši Partizana bi u narednih deset dana trebalo da počnu pripreme za narednu sezonu, a na svom rasporedu imaće jednu prijateljsku utakmicu manje nego planirano - i to na turniru u Australiji.
Ostavite komentar