Vesti iz košarke

Zvezdaš sam, ali uvek sam hteo u Žocove ruke, ovi igrači Partizana... : Pero Antić oštar prema košarkašima crno-belih

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

05.12.2025 17:35
Pero Antić i Željko Obradović, u vreme dok je jedan igrao za Fenernahče a drugi ga trenirao Profimedia
Pero Antić i Željko Obradović, u vreme dok je jedan igrao za Fenernahče a drugi ga trenirao

Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i sve što se desilo i dešava posle njegove ostavke velika je sportska tema ne samo za našu javnost, već i za region, ali i mnogo šire, jer je reč o najtrofejnijem evropskom košarkaškom treneru. 

Svoje mišljenje o dešavanjima u klubu iz Humske ima i Pero Antić, bivši makedonski košarkaš, kom se svojevremeno ispunio san da igra za svoju voljenu Crvenu zvezdu i bije bitke sa večitim rivalom, ali i sarađuje sa popularnim Žocom, u vreme dok su obojica za život zarađivala u Fenerbahčeu. Dakle, pozvan je da se izjasni. 

"Željko je čovek kojeg sam upoznao još 2001. godine, dok sam igrao u AEK-u i uvek sam žele da dođem u "njegove ruke", da naučim nešto više. Ovi igrači Partizana nisu shvatili ko je Žoc. Treba da su srećni što su imali njega, što je izabrao baš njih da trenira. Iako sam zvezdaš, izuzetno cenim njegov rad, žalosno je što je otišao na ovakav način. Mislim da je mnogo izgubila košarka u Srbiji, ne samo Partizan", rekao je Antić za RTRS. 

Osvajač tri kontinentalne krune, od čega jedne sa Obradovićem, misli da je poznati Čačanin dugo odlagao dobrovoljno povlačenje, odnosno prelazio preko stvari koje negde drugde ne bi toliko tolerisao. 

"Znajući Žoca, on je uradio sve što je mogao, da ostane u Partizanu. Trpeo je dosta, a ja znam Željka koji ne trpi, znaš. On bi to recimo u Feneru, odmah rešio, tako da ne bi ni došlo do ove situacije. Ali razumem ga, Željko voli Partizan. Navijači su to prepoznali, ali igrači treba da se zapitaju, gde su došli i šta znači igrati za Partizan. To je mnogo više nego košarka".

Nekadašnji NBA košarkaš ima i poruku za svoje kolege u crno-belim dresovima, iznenađen njihovim držanjem.

"Svi smo se mi zezali u Feneru na temu Zvezda – Partizan, ali Željko je baš ozbiljan, kada je Partizan u pitanju. Mnogo voli taj klub. Da sam ja recimo bio u svlačionici, ne bi se ovo desilo, mi bismo to lako popravili. Moraš da znaš gde si došao, za koga igraš. Ako je igrač plaćen 2,5 miliona evra po sezoni, ma majstore, ima da preoreš parket, ako treba. Kvalitet ovih igrača Partizana nije sporan, ali mislim da nisu imali pojma gde dolaze i šta je i ko je Željko – najbolji trener u Evropi", zaključio je Antić.