pre 3 sata 23: 39
Nova iznenađenja u Parizu: De Minor eliminisan, Rud nakon drame do pobede
Jakub Menšik nastavlja sa sjajnim partijama na Rolan Garosu.
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/ bg
Košarkaši Srbije otvaraju kvalifikacije za plasman za Mundobasket naredne godine u Kataru večeras (19.00 TV Arena Premijum 2) protiv Švajcarske.
Selektor naše selekcije Dušan Alimpijević odredio je spisak od 12 igrača koji će biti u protokolu za start kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2027. protiv Švajcarske u Beogradu.
Na listi se nalaze i četvorica košarkaša koji bi mogli da debituju za nacionalni tim. Prvi put u dresu reprezentacije mogli bi da zaigraju Nikola Tanasković, Filip Barna, Stefan Miljenović i Stefan Momirov.
Spisak igrača koji će otvoriti kvalifikacije čine: Stefan Miljenović, Bogoljub Marković, Balša Koprivica, Stefan Momirov, Ognjen Jaramaz, Dušan Miletić, Aleksa Radanov, Dušan Ristić, Nikola Tanasković, Danilo Anđušić, Nikola Rebić i Filip Barna. Dušan Ristić će predvoditi tim kao kapiten.
Alimpijević je istakao da ekipu čeka specifičan izazov i naglasio koliko bi mu značila podrška sa tribina:
"Izazovna vremena su za sve, voleo bih da vidim pun Pionir sa jakom, pozitivnom atmosferom. Dosta njih će se prvi put pojaviti, biće tu jak patriotski naboj. Voleo bih da se novembarski prozori započnu sa dobrom podrškom ekipi, kako bismo nastavili sve ovo u februaru i kasnije kroz kvalifikacije, pa onda i kada se ukrstimo i sa drugom grupom. Pozvao bih još jednom sve da podrže reprezentaciju na veoma važnim kvalifikacionim utakmicama "poručio je selektor.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
Patrick Dumont, zet Sheldona Adelsona, ima velike planove za svoj tim i grad u kojem on igra. Početak, međutim, nije bio nimalo lak.
25.05.2026 13: 27
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Alimpijević potvrdio je da će centar Denvera Nikola Jokić igrati za nacionalni tim u predstojećim utakmicama kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, koje će biti održano 2027. godine u Kataru, preneo je "RTS".
25.05.2026 12: 20
Dušan Alimpijević iza sebe ima sezonu koja je privukla pažnju brojnih evropskih klubova, pa srpski stručnjak trenutno važi za jedno od najtraženijih trenerskih imena na tržištu. Sjajni rezultati sa Bešiktašem, plasman u finale Evrokupa i odlična izdanja u turskom prvenstvu dodatno su podigli njegov ugled među evropskim velikanima.
05.05.2026 22: 40
Košarkaši Bešiktaša upisali su novu pobedu u šampionatu Turske, pošto su u 28. kolu na svom parketu savladali Petkim Spor rezultatom 81:69 i tako ostali u igri za prvo mesto pred kraj regularnog dela sezone.
30.04.2026 19: 07
Jedan od najboljih košarkaša današnjice, Janis Adetokumbo, neće biti na raspolaganju reprezentaciji Grčke tokom letnjih kvalifikacija za Mundobasket.
pre 4 sata 22: 54
Utakmica je rešena u dramatičnoj završnici, a heroj Spartaka bio je Henlan, koji je pogodio za pobedu u poslednjim sekundama i doneo erupciju slavlja ekipi sa severa Srbije.
pre 4 sata 22: 52
Košarkaši Spartaka napravili su veliko iznenađenje i eliminisali Crvenu zvezdu plasmanom u finale Košarkaške lige Srbije. Subotičani su slavili rezultatom 90:89 i tako obezbedili priliku da se protiv FMP-a bore za istorijsku titulu prvaka države.
pre 4 sata 22: 40
Posle utakmice medijima se obratio privremeni trener crveno-belih Milan Tomić, koji je istakao da je duel odlučen u samoj završnici.
pre 4 sata 22: 09
Košarkaši Spartaka priredili su iznenađenjei pobedili su posle drame Crvenu zvezdu sa 90:89 u drugoj polufinalnoj utakmici Fajnal-fora KLS-a i zakazali finale sa FMP-om koji je u prvom polufinalu takođe napravio veliko iznenađenje savladavši prošlogodišnjeg osvajača ekipu Partizana.
Ostavite komentar