Američki košarkaš Ti-Džej Šorts otvoreno je govorio o svom prelasku iz Pariza u Panatinaikos i razlozima koji su ga naveli na ovaj korak.
Posle impresivne prošle sezone u Francuskoj, ovog leta Šorts je odlučio da potpiše dvogodišnji ugovor sa grčkim velikanom.
„Bilo je mnogo opcija i mnogo ljudi koji su me kontaktirali, uključujući i Pariz. Odlučiti šta dalje je bio jedan od najtežih trenutaka u mojoj karijeri“, rekao je Šorts i dodao:
"Najpre sam razmišljao da li da ostanem ili krenem dalje. Nije bilo lako. Moje dve godine u Parizu bile su pune sjajnih trenutaka, – igrao sam dobro i uživao, ali odluka da odem zahtevala je ozbiljno razmišljanje. Mnogo sam razgovarao sa porodicom i agentom, puno molio, i verovao u ono što radim. Želeo sam da se razvijam, da stalno napredujem. Zašto bih stajao? Na kraju, želeo sam da igram u jednom od najboljih timova Evrolige i da budem deo Panatinaikosa".
Šorts ističe da novac nikada nije bio glavni faktor u odluci da karijeru nastavi u timu iz Atine.
„Odrastao sam u porodici koja mi je pružila sve što mi je trebalo. Nikada nije bilo reči o novcu. Sve se svodilo na moju ljubav prema košarci i želju da izgradim karijeru. Odluka je jednostavno bila: ići tamo gde mogu da napredujem i da postanem bolji igrač", zaključio je američki košarkaš.
Ostavite komentar