Parker selektor mlada reprezentacija Francuska | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz košarke

Toni Parker novi selektor mlade reprezentacije Francuske

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

07.11.2025 18:35
Toni Parker AP Photo/Jessica Hill
Toni Parker

Vlasnik Asvela Toni Parker odlučio je da se oproba u trenerskim vodama.

Parker je imenovan za novog selektora reprezentacije Francuske do 17 godine i predvodiće "trikolore" na Svetskom prvenstvu 2026. godine koje će se odigrati u Turskoj.

Toni je poslednjih meseci u centru pažnje jer se njegov Asvel našao na udaru zbog lošeg poslovanja. Priča se o tome da će biti i izbačeni iz Evrolige, a njihov plan je da pređu u novi projekat NBA Evropa.

U razgovoru za francuski L'Ekip Parker je i sam potvrdio vest da postaje novi selektor mlade reprezentacije:

"Mnogo sam razgovarao o novoj karijeri sa ocem. Kako ću je započeti. Obojici nam se činilo logičnim da počnem sa francuskom reprezentacijom, a posebno sa omladinskim timom. Tako da sam se prijavio za poziciju trenera za igrače do 17 godina. Simbolično, na očev rođendan 15. oktobra. Francuski košarkaški savez me je pozvao i rekao mi da sam dobio posao". rekao te Toni.

 

 

Francuz je priznao da mu je cilj da jednog dana postane glavni trener u NBA ligi. Podsetimo i njegov mlađi brat Terens-Džonatan Parker je trener, a trenutno radi kao pomoćni trener u ekipi Bajerna iz Minhena.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Kina zabranjuje rođendanske proslave za sportiste

Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).