pre 4 sata 02: 25
Noć istine na Istoku: Medžik i Hornetsi bez prava na grešku
Orlando Medžik i Šarlot Hornetsi igraju meč odluke za poslednje mesto u plej-ofu Istočne konferencije i plej-of duel sa Detroit Pistonsima.
Košarkaši Olimpijakosa slavili su u prvom "večitom" derbiju sezone protiv Panatinaikosa, pobedivši u drugom kolu grčkog šampionata rezultatom 90:86.
Meč je opravdao sva očekivanja, bio je to pravi spektakl u kojem su nijanse odlučivale pobednika.
U duelu dveju najjačih grčkih ekipa, koje ove sezone predvode renomirani treneri Jorgos Barcokas i Ergin Ataman, odluka je pala u poslednjem minutu igre, kada su domaći pokazali više smirenosti i koncentracije.
Ključni momenti pripali su Nikoli Milutinovu i Frenku Nilikini, koji su u završnici vezali ključne poene i održali prednost tima iz Pireja.
Srpski centar je minut i po pre kraja pogodio dva bacanja za 84:81, a nakon što je Kostas Slukas pogodio trojku i izjednačio rezultat, Milutinov je ponovo odgovorio poenima u reketu.
Slukas je u narednom napadu promašio šut za dva, a Nilikina je trojkom na 27 sekundi pre kraja postavio nedostižnih 88:84. Konačan rezultat postavio je Tajler Dorsi sa linije slobodnih bacanja, čime je potvrđena velika pobeda crveno-belih.
Panatinaikos je nastupio bez Kendrika Nana, svog najboljeg igrača, ali se istakao Ti-Džej Šorts sa 19 poena i 5 asistencija, pokazavši da ekipa iz Atine ima širinu u rotaciji.
U redovima Olimpijakosa najefikasniji je bio Saša Vezenkov sa 22 poena, dok je Milutinov ponovo pokazao zašto je jedan od najboljih centara u Evropi, posebno u ključnim momentima.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
15.04.2026 12: 11
U pitanju su Panatinaikos, Anadolu Efes, Hapoel i Olimpijakos, koji premašili ograničenje plata, poznat kao "seleri kep".
14.04.2026 19: 34
Interesantnu priču doneo je danas bivši sportski direktor Olimpije iz Milana, Đanmarija Vakirka, koji je otkrio da su na pomolu bili transferi dva veoma važna igrača Olimpijakosa, Nikole Milutinova i Tajlera Dorsija, u italijanski klub.
07.04.2026 19: 02
Košarkaški klub Panatinaikos podneo je krivičnu prijavu protiv centra Olimpijakosa, Tajrika Džounsa.
03.04.2026 23: 35
Disciplinska komisija košarkaške Evrolige novčano je kaznila vlasnika Panatinaikosa Dimitrisa Janakopulosa sa ukupno 50.000 evra zbog javnih izjava posle meča 30. kola protiv Olimpijakosa u kojima je kritikovao suđenje i pojedince koje obavljaju tehničke aktivnosti u okviru Evrolige, saopšteno je danas na zvaničnom sajtu takmičenja.
pre 7 sati 23: 43
Zanimljivo izlaganje imao je i Karlik Džons...
pre 8 sati 22: 20
U meču koji je obilovao greškama, crno-beli su bili manje loš rival i zasluženo stigli do pobede.
pre 10 sati 19: 54
Takmičenje je došlo do kraja.
pre 13 sati 17: 32
Hrvatski košarkaš Granade, Luka Božić, izjednačio je rekord ACB lige star osamnaest godina, odigravši pet uzastopnih utakmica u najvišem rangu tamošnje košarke s učinkom od 30 ili više indeksnih bodova.
Ostavite komentar