pre 15 minuta 10: 30
I Čuameni "udario" na zvezdu Barselone: Volim kad Lamin priča, to me motiviše
Ovom pobedom Real se odvojio na vrhu tabele i sada ima pet bodova više od Barselone, čime je dodatno učvrstio svoje ambicije u borbi za titulu.
Profimedia
Real Madrid potvrdio je dolazak novog pojačanja, Trej Lajls je novi član košarkaške sekcije "kraljevskog kluba".
Madridski gigant zvanično je saopštio da je postignut dogovor sa kanadskim krilnim centrom, koji će u dresu Reala igrati naredne sezone.
Iskusni košarkaš je potpisao jednogodišnji ugovor i biće značajno pojačanje u reketu ekipe Serđa Skariole, koja ima visoke ambicije u domaćim i evropskim takmičenjima.
Lajls dolazi iz NBA lige, gde je prethodnu sezonu proveo u redovima Sakramento Kingsa.
Tokom regularnog dela sezone upisao je 70 nastupa, sa prosekom od 6,5 poena i 4,8 skokova po utakmici.
Njegova uloga u "kingsima" bila je značajna u rotaciji, posebno u trenucima kada je ekipa igrala bez ključnih visokih igrača.
Kanađanin je tokom svoje NBA karijere nastupao i za Jutu, Denver i San Antonio.
Ukupno je u najjačoj ligi sveta odigrao 650 mečeva, beležeći 7,6 poena i 4,3 skoka u proseku. U plej-of fazi NBA lige zabeležio je 12 nastupa, sa učinkom od 4,4 poena i 3,6 skokova.
Rođen je 1995. godine u Sasketunu, u Kanadi, a pre dolaska u NBA igrao je koledž košarku za čuveni Univerzitet Kentaki.
U sezoni 2014/15, sa mladim timom Kentakija stigao je do fajnal-fora NCAA turnira, čime je dodatno skrenuo pažnju NBA skauta. Na draftu 2015. godine izabran je kao 12. pik od strane Juta.
Pored klupske karijere, Lajls je bio i deo kanadske nacionalne selekcije. Igrao je za reprezentaciju na Olimpijskim igrama 2024. godine u Parizu, gde je Kanada ostvarila zapažen rezultat, a on dao doprinos solidnim partijama s klupe.
Naredna sezona biće njegov prvi nastup u Evroligi, i očekuje se da svojim iskustvom i fizičkom snagom donese dodatnu dubinu timu Reala, koji već poseduje bogat roster, ali želi dodatnu širinu kako bi parirao rivalima poput Olimpijakosa, Barselone i Fenerbahčea u borbi za evropski tron.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
17.10.2025 20: 54
Fenomenalno izdanje Crvene zvezde u Beogradskoj areni, gde su uspeli da savladaju Real Madrid u 5. kolu Evrolige.
17.10.2025 18: 14
Stručni konsultant TV Arena sport realan u najavi meča crveno-belih i španskog giganta.
17.10.2025 09: 03
Srpski i španski tim akteri potencijalno vrlo atraktivnog meča novog kola elitnog takmičenja.
16.10.2025 21: 48
Italijanski strućnjak veoma ceni sledećeg rivala u Evroligi.
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 17h
pre 3 sata 07: 45
Crno-bele već očekuje gust raspored u Evroligi – u sredu gostuju Hapoelu iz Tel Aviva u Sofiji, a u petak od 20:30 u Areni dočekuju Barselonu.
pre 11 sati 23: 32
Trener Partizana Željko Obradović govorio na konferenciji za medije posle pobede nad Borcem u Beogradu.
pre 11 sati 22: 47
Željko Obradović dao šansu mlađim igračima i koliko-toliko odmorio nosioce igre za utakmice sa Hapoelom i Barselonom.
pre 16 sati 18: 02
U međuvremenu, Partizan nastavlja potragu za novim plejmejkerom, kako bi popunio rupu koju je ostavio povređeni Karlik Džons. Klub iz Humske je ozvaničio dolazak Bruna Fernanda kao novog centra, a očigledno je da uprava crno-belih ne staje sa jačanjem tima uoči daljih izazova.
Ostavite komentar