Francuski reprezentativac i bek Baskonije, Timoti Luvavu-Kabaro, govorio je o svojim iskustvima iz perioda provedenog u Megi, kao i o predstojećim izazovima na Eurobasketu.
U grupnoj fazi šampionata Evrope, Luvavu-Kabaro je zabeležio najbolji učinak protiv Finske, ubacivši 12 poena za 19 minuta igre, a u osmini finala ih očekuje duel sa Gruzijom.
"Očekuje nas fizički zahtevna utakmica. Znamo kako Gruzija igra i spremni smo da odgovorimo“, rekao je Luvavu.
Selektor Gruzije je Aleksandar Džikić, a Luvavu je istakao da mu je srpska košarkaška škola dobro poznata.
"Srpska škola znači profesionalizam. Treninzi su uvek intenzivni, nema polovičnog rada. To podiže nivo koncentracije i spremnosti svih igrača.“
Govoreći o gruzijskom centru Gogi Bitadzeu, koji je takođe prošao kroz Meginu školu, Francuz je rekao:
"Bitadze je kvalitetan igrač. Dolazi iz Mege, ima dobru karijeru i želim mu sve najbolje.“
Luvavu je igrao za Megu u sezoni 2015/16 i ističe da taj period pamti po pozitivnim iskustvima.
"Jedna od dve najbolje sezone u mojoj karijeri. Imali smo mlad i uspešan tim. Rad sa trenerom Dejanom Milojevićem bio je poseban.“ otkrio je francuski košarkaš.
Na pitanje šta najviše pamti o Milojeviću, odgovorio je:
"Bio je žilav, ponekad temperamentan, ali to nam je odgovaralo. Imao je mnogo priča iz igračkih dana, naročito iz perioda kada je igrao za Budućnost. Poštovali smo ga i delom ga se i plašili.“
Na kraju, kratko je demantovao spekulacije o eventualnom interesovanju Crvene zvezde tokom leta:
„Ne“, kategoričan je bio Luvavu-Kabaro.
Ostavite komentar