pre 17 minuta 22: 56
Sabalenka uzbuđena zbog igranja sa Đokovićem: Biće intenzivno
Nastupiće zajedno u miks dublu na US openu.
Starsport
Košarkaška reprezentacija Grčke će verovatno biti oslabljena na Evropskom prvenstvu jer je Nik Kalates pod znakom pitanja kada je u pitanju nastup na istom.
Plejmejkera Monaka muči povreda kolena i kako stvari trenutno stoje on neće ni počinjati pripreme sa nacionalnim timom. Upravo je zbog povreda odigrao samo 13 utakmica za Monakou Evroligi imao je prosek od 3.7 poena i 3.8 asistencija po meču.
Sa Grčkom je igrao na brojnim velikim takmičenjima. Na Evrobasketu 2009, 2011, 2015, 2017. i 2022. godine. U tri navrate je nastupao i na Mundobasketu - 2010, 2014. i 2019, dok je takođe i 2024. godine igrao na Olimpijskim igrama u Parizu. Najveći uspeh sa nacionalnim timom imao je na prvenstvu Evrope 2009. godine kada je osvojio bronzu.
Vasilis Spanulis već ne može da računa na jednog plejmejkera jer Tomas Vokap ovog leta neće biti deo reprezentacije. Ipak, njegovo mesto će zauzeti Tajler Dorsi, a dobre vesti za Grke su da je Janis Adetokumbo raspoložen da igra za reprezentaciju u slučaju da je zdrav.
Grčka se na Evropskom prvenstvu nalazi u grupi C zajedno sa Italijom, Kiprom, Gruzijom, Španijom i Bosnom i Hercegovinom. Evrobasket se održava u četiri države od 28. avgusta do 14. septembra, a završnica turnira se igra u Letoniji u Rigi.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
24.07.2026 20: 23
Posle niza zvučnih pojačanja, Aris je ozvaničio još jedan veliki transfer.
17.07.2026 19: 20
Evropski šampion će biti domaćin na terenu velikog rivala.
17.07.2026 09: 43
Košarkaška lepotica niče u Pireju.
14.07.2026 16: 17
Iskorak u karijeri...
pre 2 sata 20: 18
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Andrej Bjelić sa 19 poena, Luka Roganović je dodao 14, Đorđe Lilić 13, dok je Đorđe Gnjato završio meč sa devet poena.
pre 5 sati 17: 39
Nakon spasavanja, Gurović je povređenog muškarca odvezao u bolnicu, gde mu je ukazana pomoć zbog opekotina koje je zadobio u požaru. Od automobila, nažalost, gotovo ništa nije ostalo.
pre 6 sati 16: 32
"Ja uopšte nikada u životu ne bih odobrio bilo kome da ga osporava!"
pre 11 sati 12: 05
Na klupi "orlova" u avgustovskom FIBA "prozoru" gledaćemo nova lica
Ostavite komentar