pre 6 sati 23: 42
Spartak posle drame i dva produžetka poražen od Beča
Spartak je posle dva produžetka poražen od Beča u 15. kolu AdmiralBet ABA lige.
Plasmanom u finale AdmiralBet Suprlige Srbije prvotimci Spartaka iz Subotice napravili su najveći uspeh u novijoj istoriji kluba i na severu Srbije euforija se ne stišava.
Košarka i finalna serija u borbi za titulu protiv Partizana je glavna tema u celom gradu, a trener Vladimir Jovanović naglašava da njega i njegove igrače očekuje još mnogo posla.
"Najpre želim da čestitam Partizanu na plasmanu u finale. Došli su u izmenjenom sastavu, sa mnogo mladih igrača, ali su i u takvom sastavu ostavili odličan utisak. Posebno bih pohvalio svog mlađeg kolegu Bogdana Karaičića, sa kojim sam ranije sarađivao, i koji je u vrlo kratkom periodu uspeo da napravi sjajan posao i sa igračima koji su već imali zapažena učešća u više takmičenja, i sa mladima koji predstavljaju budućnost Partizana i srpske košarke uopšte", rekao je Jovanović i dodao:
"Što se nas tiče, iza nas je veoma zahtevna i kvalitetna polufinalna serija protiv izvanrednog protivnika. Moramo biti zadovoljni. Mislim da je ovo jedan od najvećih uspeha u novijoj istoriji Košarkaškog kluba Spartak. Ulazak u finale Superlige Srbije je veliki korak i svi u klubu,igrači, stručni štab, rukovodstvo i naši verni navijači u Subotici mogu biti ponosni."
Šef stručnog štaba Subotičana ističe da se on i njegovi igrači neće zadovoljiti samo plasmanom u finale već će dati sve od sebe da naprave još jedno iznenađenje i savladaju crno-bele.
"Posao nije završen. Očekuje nas gostovanje u 'Pioniru', mestu koje s pravom zovu kućom crno-belih. Znamo šta nas čeka – težak teren, kvalitetan protivnik, neizvestan sastav koji se menja iz utakmice u utakmicu, i mladi igrači željni dokazivanja. Ali naši momci su motivisani, daju sve od sebe, bez obzira na sitne povrede koje nas prate. Medicinski tim radi izvanredno i trudi se da sve sanira na vreme. Ko god bude istrčao na teren u nedelju uveče – siguran sam da će ostaviti srce na terenu i dati sve od sebe da napravimo još jedan iskorak", rekao je Jovanović.
Finalna serija AdmiralBet Superlige Srbije između Partizana i Spartaka na programu je u nedelju. 22. juna od 21.00 čas u dvorani "Aleksandar Nikolić", uz direktan prenos na TV Arena sport.
Fudbal je prvi put u istoriji prestigao bejzbol kao "apsolutno omiljeni sport" u Sjedinjenim Američkim Državama, prema podacima Ampere Analysisa.
Do Zimskih olimpijskih igara Milano Kortina 2026 deli nas manje od mesec dana
Nemci, uprkos punim tribinama i impresivnoj posećenosti, više nisu u prvom planu.
Sportska 2026. godina biće prva u kojoj se svi ključni trendovi industrije sudaraju u isto vreme.
Ako se na kraju 2025. povuče crta ispod saudijske sportske strategije, slika je jasnija nego pre dve godine, ali i neugodnija za one koji su očekivali brze odgovore.
24.06.2025 23: 02
Košarkaši Partizana savladali su Spartak u Subotici rezultatom 93:79 (19:24, 26:20, 27:17, 21:18) u drugoj utakmici finalne serije Košaraške lige Srbije i tako postali šampioni naše zemlje prvi put posle 11 godina.
24.06.2025 22: 36
Košarkaši Partizana savladali su Spartak u Subotici rezultatom 93:79 (19:24, 26:20, 27:17, 21:18) u drugoj utakmici finalne serije Košaraške lige Srbije i tako postali šampioni naše zemlje prvi put posle 11 godina.
24.06.2025 10: 16
Još samo jedna prepreka deli klub iz Humske do novog postignuća.
23.06.2025 14: 35
Crno-beli vode 1:0 u seriji, ali u redovima Spartaka su uvereni da još ništa nije odlučeno u borbi za titulu
pre 6 sati 23: 42
Spartak je posle dva produžetka poražen od Beča u 15. kolu AdmiralBet ABA lige.
pre 8 sati 21: 35
Trener košarkaša Partizana zadovoljan posle pobede u Laktašima.
pre 9 sati 20: 43
Crno-beli zabeležili 12. pobedu u AdmiralBet ABA ligi.
pre 12 sati 18: 22
Trener Saša Obradović najavio težak meč u 15. kolu AdmiralBet ABA lige u Hrvatskoj.
Ostavite komentar