Vesti iz košarke

Miljenović simultankom doneo OK Beogradu pobedu nad Subotičanima

04.05.2023 19:28
Miljenović simultankom doneo OK Beogradu pobedu nad Subotičanima MN Press

OKK Beograd je u drugom kolu košarkaške Superlige pobedio Suboticu 87:67 (29:13, 16:20, 17:20, 18:20, 24:14), uz blistavu partiju Stefana Miljenovića koji je ubacio 32 poena.

Košarkaši "klonfera" odlično su započeli meč, Stefan Miljenović, Andrija Jelavić, Timotej Malovac uz asistencije Nikole Topića brzo su stekli dvocifrenu prednost i prvu četvrtinu završili sa prednošću od 29:13! Na poluvreme su otišli sa prednošću od 45:33 i bez obzira što Subotičani zapretili na startu treće deonice smanjivši na sedam razlike, Miljenović je nastavio da puni koš rivala pa se prednost ubrzo vratila na dvocifrenu posle serije od 12:0.

Igralo se u serijama, pa su gosti trojkama Bojića, Sokolovića smanjili na 60:53. Međutim, Miljenović je domaćina u poslednju deonicu uveo sa devet poena razlike. Gosti nisu pronalazili protivigru za najefikasnijeg igrača "klonfera", kome su se priključili Milenković i Malovec pa je na  tri minuta pre kraja bilo 80:60 za domaćina i tu je meč bio završen.

Stefan Miljenović bio je najefikasniji u ekipi OKK Beograda sa 32 poena (8/4 za tri, 5 sk, 5 as), Jelavić je dodao 16 (10 sk, 5 as), Malovec 12, topić osam uz šest asistencija. Kod Subotičana Bojić je bio najefikasniji sa 14 poena, Medarević je dodao 12 koševa.

U Grupi A Superlige, FMP i OKK Beograd posle drugog kola imaju po četiri boda, dok su Zlatibor Čajetina i Subotica bez bodova.