
pre 5 sati 23: 23
Pipo Inzagi novi trener Palerma: Piza dobila milion evra na ime obeštećenja
Italijanski stručnjak Filipo Inzagi imenovan je za novog šefa stručnog štaba Palerma, saopštio je danas taj klub koji se takmiči u Seriji B.
Džoel Embid nedavno je pobedio Nikolu Jokića u MVP trci, kada je proglašen za najkorisnijeg igrača NBA lige za tekuću sezonu. Košarkaš iz Kameruna dobio je naklonost glasača posle loše serije Denvera krajem ligaškog dela sezone, ali se nije proslavio nakon osvajanja prestižne nagrade.
Naime, posle ubedljivog poraza Filadelfije od Bostona (121:87), Embid je ušao u anale NBA lige kao jedini MVP koji je izgubio sa tolikom razlikom (37) u prvoj ili drugoj rundi plej-ofa i to još od sezone 1955/1956, od kada se dodeljuje ova nagrada.
On je u svom prvom nastupu kao najkorisniji igrač lige upisao svega 15 poena (4/9 iz igre), uz pet blokada i tri skoka, što naravno, nije bilo dovoljno za novi brejk Bostonu. Seltiksi su izjednačili u seriji na 1:1, a novi meč odigraće u subotu ujutru kada će domaćin biti Filadelfija.
Podsetimo, Kamerunac je osvojio 915 bodova u MVP trci ispred Nikole Jokića, koji je imao 647, dok je Janis Adetokumbo iz Milvokija završio na trećem mestu liste sa 606.
Ovo je prvi MVP trofej za Embida, dok su po dva prethodna pripala Jokiću i Adetokumbu.
Spot za FinTech startap Kalshi, u potpunosti izrađen uz pomoć veštačke inteligencije, postao je viralni fenomen.
Nekada vezan isključivo uz mega događaje, sport danas oblikuje strategije nacionalnih turističkih zajednica, ulazi u urbanističke planove i postaje nosilac brendiranja destinacija.
Lionel Messi bi mogao biti na terenu, ali to možda neće biti dovoljno da publika ispuni tribine. FIFA eksperiment s proširenim Klupskim svetskim prvenstvom već sada se suočava s ozbiljnim pitanjem: ko zapravo želi da gleda turnir koji izgleda kao marketinška vežba.
U Evropi trenutno postoji 17 timova čija vrednost prelazi milijardu evra, što je porast u odnosu na samo osam takvih timova iz 2016. godine.
Vreme kada su profesionalne sportske franšize bile rezervisane za lokalne milijardere, filmske zvezde i vlasnike naftnih imperija polako odlazi u zaborav. Danas investicioni fondovi s Wall Streeta ulaze na teren.
22.03.2023 20: 38
Ostalo je još 10 utakmica u sezoni, a nema sumnje da će ovo biti MVP trka za pamćenje
17.03.2023 16: 42
Posle serije od četiri uzastopna poraza Denvera, centar Filadelfije preuzeo vodeće mesto u MVP trci.
21.05.2025 22: 08
Šams Šaranija otkrio da je košarkaš Oklahome Tandera dobio prestižno priznanje.
05.05.2025 17: 30
Nove informacije o MVP trci, ali nisu dobre...
pre 5 sati 23: 05
Košarkaši Real Madrida su savladali Unikahu 86:79 (16:22, 23:21, 22:20, 25:16) u četvrtoj utakmici polufinala ACB lige.
pre 6 sati 22: 41
"Koka kola arenu" je već napustio Aleksa Uskoković, a naredni igrač na koga prvi trener, Jurica Golemac više ne računa, jeste Džakori Vilijams.
pre 6 sati 21: 56
Na konferenciji za medije je govorio Bogdan Karaičić koji vodi crno-bele u domaćem prvenstvu jer je Željko Obradović i dalje suspendovan.
pre 7 sati 21: 04
Košarkaši FMP savladali su Partizan na domaćem terenu u okviru druge utakmice polufinala KLS rezultatom 78:69 (17:16, 17:15, 25:13, 19:25).
Ostavite komentar