pre 24 minuta 15: 45
TV Arena sport na treningu Partizana: Sve je isto samo njega nema, igrači nasmejani, raspoloženi, kao da Žoc nije otišao
Očekivala se sumorna atmosfera, ali to nije bio slučaj pored meč sa Bajernom u Evroligi.
Tanjug/FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ/bs
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije (KSS) Nebojša Čović izjavio je danas da je basket 3x3 reprezentacija Srbije odradila veliki posao osvajanjem prvog FIBA Kupa šampiona.
Basketaši Srbije osvojili su u nedelju prvi Kup šampiona, pošto su u finalu pobedili Holandiju rezultatom 17:16.
"Imam veliko zadovoljstvo da čestitam našoj reprezentaciji na osvojenom prvom mestu. Prvi put je organizovan Kup šampiona 3x3, odradili smo veliki posao. Zahvalan sam našim sponzorima, koji su nam mnogo pomogli, nadam se da će ubuduće ostati sa nama. Čekaju nas nova iskušenja kada je 3x3 u pitanju, Svetsko prvenstvo u Mongoliji, Evropsko prvenstvu u Kopenhagenu, pet turnira U23 (do 23 godine), što nam je važno da razvijamo bazu", rekao je Nebojša Čović na konferenciji za medije.
On je naveo da je važno da KSS u narednom periodu radi na poboljšanju ženske basket reprezentacije Srbije.
"Tu imamo ambicije da postavimo sistem, u muškoj je postavljen sistem. Očekivanja su nam uvek da budemo što bolji i prvi. Zahvalan sam potpredsednicima Nenadu Krstiću i Filipu Sunturliću, koji su maksimalno pomogli da se sve ovo organizaciono odradi, čestitam celoj ekipi, svaka čast momci", izjavio je Čović.

Tanjug/FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ/bs
Selektor basket reprezentacije Srbije Marko Ždero izjavio je da je Kup šampiona bio bitan turnir za reprezentaciju Srbije, koja je nastupala sa tri debitanta.
"Marko Branković je bio kapiten i najiskusniji po broju turnira, Stefan Milivojević, Nenad Nerandžić i Marko Milaković su svoj posao uradili na vrhunskom nivou. Takmičenje datumski nije bilo sjajno za igrače, počeli smo u februaru da se pripremamo za 3x3 sezonu. Naša taktika je morala da bude prilagođena situacijama, napadački je škripelo. Broj ubačenih dvojki, po čemu smo prepoznatljivi nije bio na nivou. Ovi momci su odgovorili karakterom energijom, doživeli su dres na pravi način", poručio je Ždero.
Kapiten Marko Branković rekao je da je ceo turnir bio težak i dodao da su utisci fenomenalni.
"Ako neki trenutak moram da izdvojim to je polufinale protiv Australije. Ništa nam nije išlo na ruku, odigrali smo jedan slabiji napadački basket, a opet smo pobedili i pokazali da imamo pobednički mentalitet i karakter za zlato", izjavio je Branković.
Najkorisniji igrač turnira Stefan Milivojević rekao je da je zadovoljan osvajanjem Kupa šampiona i zahvalio je svima koji su podržavali ekipu tokom takmičenja.
"Bilo je izuzetno izazovno za ceo tim, ja sam na kraju poneo priznanje za MVP, ali to je zasluga celog tima, pre svega ovih momaka i stručnog štaba, ne bi bilo moguće bez njih. Neke smo iznenadili. Okrećemo se SP gde imamo najveće ciljeve", izjavio je Milivojević.
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
Širenjem na Dubai, Beč i Kluž, ABA liga prelazi u novu fazu, od regionalne tradicije do međunarodnog tržišta gde biznis nadjačava geografiju.
07.10.2025 09: 28
Predsednik KSS ističe da je njegova politika bila da što više domaćih igrača igra za crveno-bele.
02.10.2025 12: 19
Upravni odbor KSS je pre dva dana za novog selektora reprezentacije Srbije imenovao Dušana Alimpijevića.
24.09.2025 17: 28
Basket reprezentacija do 23 godine nedavno je osvojila srebro na Svetskom prvenstvu u kineskom Šonganu, gde su u finalu pretrpeli poraz od Litvanije rezultatom 19:14.
21.09.2025 16: 09
Poraz reprezentacije Srbije u finalu na Svetskom prvenstvu u basketu za igrače do 23. godine.
pre 24 minuta 15: 45
Očekivala se sumorna atmosfera, ali to nije bio slučaj pored meč sa Bajernom u Evroligi.
pre 1 sat 14: 11
Kapiten crno-belih između podrške bivšem treneru Željku Obradoviću i profesionalnih obaveza.
pre 19 sati 21: 02
Željko Obradović je nedavno potresao košarkaški svet odlukom da napusti KK Partizan...
pre 19 sati 20: 23
Košarkaš Kluža prosečno beležio 17 poena, 5,3 skoka i 1,8 asistencija, sa indeksom korisnosti od 24,8.
Ostavite komentar