pre 7 minuta 11: 41
Seltik ostao bez trenera: Glavni akcionar kluba napao Brendana Rodžersa
Trener Seltika podneo ostavku nakon poraza od Hartsa u 9. kolu škotskog prvenstva.
Povodom proslave četvrt veka postojanja, Evroliga ovih nedelja (sukcesivno) objavljuje listu 25 najboljih igrača koji su nastupali u elitnom takmičenju, a među odabranima, od naših košarkaša, nalaze se imena: Dejana Bodiroge, Miloša Teodosića i Vasilija Micića.
Glasove dodeljuju treneri koji su osvajali titule, bivši članovi "tima veka", dobitnici MVP priznanja, kao i mediji i navijači. Glasovi igrača i trenera činili su 40 odsto ukupnog zbira, dok su glasovi medija i navijača učestvovali po 10 odsto.
Evroliga podelila je objave u tri grupe. Imena objavljuje jednom nedeljno, a dok je Micić "upao" na večnu listu prošle sedmice, ta čast pripala je ove nedelje Dejanu Bodirogu, Milošu Teodosiću, Luki Dončiću, Jorgosu Printezisu i Valteru Tavaresu.
Prethodno su na listu upali pomenuti Micić, pa zatim: Majk Džejms, Entoni Parker, Serhio Rodriges, Nando de Kolo, Serhio Ljulj, Ramunas Šiškauskas, Vasilis Spanulis i Nikola Vujčić.

Tanjug/AP Photo/Nell Redmond
VASILIJE MICIĆ
"General i poenter koji je sa Efesom postepeno izrastao u velikog pobednika, Vasilije Mićić je osvojio skoro sve što je mogao u Evroligi. Doveo je Efes do dve uzastopne titule kao MVP "F4" Evrolige 2021. i 2022. godine. Bio je MVP Evrolige za sezonu 2020-21 i osvajač nagrade za najboljeg strelca takmičenja sa prosečno 18,2 poena u sezoni 2021-22.
Mićićeva uloga je rasla tokom godina sa Bajernom, Crvenom zvezom i Žalgirisem, koga je doveo do fajnal-fora 2018. godine. Međutim, pravi uspon u karijeri imao je sa Efesom. Tri puta je bio član idealne selekcije Evrolige, dok je 10 puta proglašen za MVP igrača kola. Mićić je jedan od samo 10 igrača sa najmanje 3.000 poena i 1.000 asistencija u istoriji Evrolige – i onaj sa najmanje minuta i odigranih utakmica u toj odabranoj grupi", stoji u saopštenju Evrolige.
DEJAN BODIROGA
"Bodiroga je i dan-danas jedan od najboljih primera šta je prava istorija evropske košarke. Elitni poenter sa razumevanjem igre koje nije sa ovog sveta. Jedan je od najuspešnijih košarkaša u istoriji. Karijeru je počeo 1990. godine, proveo je pet sezona na evroligaškim terenima i jedini je igrač koji je doveo dva različita kluba do titule u dve uzastopne sezone (Panatinaikos i Barselona) i koji je u te dve sezone bio MVP fajnal-fora. Prosečno je u karijeri u Evroligi davao 16,1 poen po meču i po tome je peti svih vremena", piše na sajtu elitnog takmičenja
MILOŠ TEODOSIĆ
"Od kada je Teodosić ušao u Evroligu u sezoni 2007/08, oduševljavao je navijače širom kontinenta. Da li to u dresu Olimpijakosa, CSKA, Virtusa ili Zvezde, njegova vizija je donosila radost gledaocima u dvoranama, na TV ekranima, saigračima. Podelio je 1.477 asistencija i po tome je na petom mestu svih vremena. Uradio je to na 305 utakmica u karijeri. Bio je MVP u sezoni 2009/10, osvojio je titulu sa CSKA i njegovi najbolji potezi gledaće se decenijama", navode iz Evrolige.
Dakle, poznata su imena 15 najboljih igrača, a tokom naredne dve nedelje, dobićemo i još 10.
Top 15 lista Evrolige (za sada)
1. Miloš Teodosić
2. Vasilije Micić
3. Dejan Bodiroga
4. Luka Dončić
5. Edi Tavares
6. Majk Džejms
7. Nando de Kolo
8. Serhio Ljulj
9. Ramunas Šiškauskas
10. Vasilis Spanulis
11. Nikola Vujčić
12. Entoni Parker
13. Serhio Rodrigez
14. Jorgos Printezis
15. Dimitris Dijamantidis
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
30.09.2025 20: 58
Sjajna košarkaška predstava novajlije u Evroligi.
25.09.2025 09: 53
Srpski plejmejker predvodi napad Hapoela 30. septembra protiv Barselone u Bugarskoj.
22.09.2025 20: 20
Košarkaški portal "Basketnjuz" otkrio je primanja igrača koji će u narednoj sezoni Evrolige nastupati za izraelske timove, među kojima je nekoliko srpskih igrača ali i bivših članova "večitih".
27.07.2025 19: 15
Ljulj je 2009. godine izabran kao 34. pik na draftu od strane Denver Nagetsa, ali nikada nije "preplivao baru" kako bi zaigrao sa kremom svetske košarke. O ovoj odluci je sam govorio...
YouTube
pre 12h
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 17h
YouTube
pre 21h
pre 17 sati 18: 09
Ističu da se u prvi plan stavljaju stvari koji nemaju veze sa parketom, i da je na tribinama potrebno jedinstvo.
pre 20 sati 15: 46
Centar crveno-belih ističe važnost duela sa Asvelom u beogradksoj Areni
pre 22 sata 12: 59
Crno-beli navodno blizu realizacije transfera. Monako je raspoložen, ostaje da se vidi da li je i legendarni grčki košarkaš.
27.10.2025 11: 47
On je na terenu proveo nešto više od 23 minuta, a imao je indeks korisnosti 40. Košarkaši Splita su u dosadašnjem delu sezone u ABA ligi zabeležili jednu pobedu i tri poraza.
Ostavite komentar