Fudbaleri Dinama iz Zagreba izborili su plasman u 3. kolo kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona pošto su sa 3:2 posle produžetaka, u regularnom delu (2:2), na "Maksimiru" savladali prvaka Švajcarske ekipu Tuna. Ukupan rezultat dvomeča bio je 4:3 u korist prvaka Hrvatske.
Željko Drčelić: Veoma sam srećan zbog osvajanja Kupa, Sferopulos nam donosi mirnoću
komentari (0)
Izvor: Tanjug
20.02.202515:58
Srdjan Stevanovic/Starsport.rsPredsednik Košarkaškog kluba Crvena zvezda Željko Drčelić
Predsednik Košarkaškog kluba Crvena zvezda Željko Drčelić istakao je da je srećan zbog osvajanja petog uzastopnog trofeja u Kupu Radivoja Koraća i podvukao značaj trenera Janisa Sferopulosa koji donosi mirnoću i stabilnost na terenu.
"Kup je vrlo važno takmičenje kako za Zvezdu, tako i za mene lično. Pa samo ime trofeja i Kupa nose ogromnu težinu. Radivoj Korać, jedan od najvećih igrača sveta svih vremena. Kako da ne bude važan? Veoma sam srećan kao i svi u klubu, što smo osvojili Kup. Znam da je fraza, ali pogledajte šta donose kup takmičenja u Evropi, koliko iznenađenja. Mi smo peti put uzastopno osvojili trofej namenjen osvajaču Kupa. Utoliko je uspeh veći", izjavio je Drčelić za klupski sajt
Klub se pred finale oglasio saopštenjem u kome je istaknuto da su navijači još jednom pokazali da su najbolji i najglasniji u Evropi. Drčelić je rekao i da je dogovor o produžetku saradnje sa Janisom Sferopulosom lako postignut i da je ugovor potpisan na obostrano zadovoljstvo.
"To je trener koji me fascinirao radom, zalaganjem, i iskrenom ljubavlju koju je pokazao prema klubu. Daje nam mirnoću i stabilnost na parketu, gospodstvo, poštuje saradnike i rivale bez obzira ko je sa druge strane terena, što je nebrojeno puta i pokazao u javnim nastupima. Jednom rečju gospodin, i čovek koji iskreno želi da pomogne da se ovaj klub podigne na najviši nivo", istakao je Drčelić.
Govoreći o planovima rekao je da je cilj da se u narednih nekoliko godina obezbedi trening centar za mlađe selekcije i prvi tim.
Iako je do početka priprema Crvene zvezde ostalo još oko mesec dana, Džered Batler već je započeo rad za novu sezonu. Američki bek završio je letnju pauzu i punim intenzitetom trenira u Sjedinjenim Američkim Državama, gde želi da što spremniji dočeka okupljanje crveno-belih.
Crvenu zvezdu ovog leta očekuju velike promene, kako na terenu, tako i van njega. Nakon rastanka sa Sašom Obradovićem, crveno-beli su krenuli u reorganizaciju kluba pred novu sezonu, a jedna od glavnih tema postao je i mogući povratak Miloša Teodosića u drugačijoj ulozi.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
Da li je lešnik dobra alternativa tradicionalnom ulaganju i štednji? Otkriva nam bivši srpski košarkaš Milan Mačvan, u emisiji Spotlight na Bloomberg Adria TV.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Ostavite komentar