pre 10 minuta 10: 20
Borba za osminu finala Lige šampiona: Inter u Norveškoj, Stanković izaziva madridski Atletiko
Na redu je drugi dan plej-of runde elitnog kontinentalnog takmičenja u fudbalu.
Crvena zvezda mts/Djordje Kostic
Crvena zvezda uspešno je krenula u odbranu trofeja na Kupu Radivoja Koraća, plasiravši se u polufinale posle pobede nad čačanskim Borcem. Sada će se za mesto u finalu boriti protiv FMP Železnika, koji je prethodno eliminisao Spartak iz Subotice, a posle najnovijih informacija iz Niša, postoji izvesna bojaz da se Ognjen Dobrić neće oporaviti za duel sa "panterima".
Košarkaš Zvezde povredio se juče u finišu susreta sa Borcem kada je nezgodno pao i izvrnuo skočni zglob. Dobrić je uz pomoć saigrača i članova lekarskog tima napustio parket, da bi danas stigle informacije koje se tiču njegove povrede.
Naime, Dobrić je doživeo distorziju skočnog zgloba desne noge. Iako je u prvi mah delovalo da povreda nije ozbiljnije prirode, sudeći samo po osmehu košarkaša dok je izlazio sa parketa, stanje njegove noge i dalje nije dobro, pa će zahtevati svakodnevnu procenu do kraja turnira. To znači da Dobrić nije u potpunosti otpao iz rostera, ali je dobra verovatnoća da će presedeti kraj Kupa, koji traje do subote, 15. februara.
Podsetimo, sa 18 postignutih poena Ognjen Dobrić bio je najbolji pojedinac Crvene zvezde u pobedi nad Borcem i nema sumnje da će njegova energija mnogo nedostajati crveno-belima ukoliko se prognoze ne poprave do kraja turnira,
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
pre 17 sati 17: 14
Prošle godine Zvezda je u finalu posle produžetka pobedila najtrofejniji klub u Kupu Partizan rezultatom 89:83. Takmičenje u sredu počinje od 18.00 časova, a otvaraju ga Spartak i Zlatibor, a od 20.00 se sastaju Crvena zvezda i Borac.
pre 20 sati 14: 04
Na ovonedeljnom rasporedu čeka nas završnica Kupa Radivoja Koraća, a Košarkaški savez Srbije objavio je na svom sajtu delegate za četvrtfinalne utakmice.
16.02.2026 12: 21
Uz centra iz Nigerije, od stranaca će igrati Kodi Miler-Mekintajer, Džered Batler i Džordan Nvora.
15.02.2026 20: 32
Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras Igokeu rezultatom 94:84 na startu Top 8 faze AdmiralBet ABA lige. Posle meča, medijima se obratio trener beogradskog tima, Saša Obradović.
pre 31 minut 10: 00
U Nišu večeraš počinje završnica takmičenja nazvana po legendi srpske košarke Radivoju Koraću.
pre 11 sati 22: 40
Košarkaš Olimpijakosa Tajrik Džouns doživeo je povredu na meču Kupa Grčke protiv AEK-a, zbog koje je morao ranije da završi utakmicu.
pre 17 sati 17: 14
Prošle godine Zvezda je u finalu posle produžetka pobedila najtrofejniji klub u Kupu Partizan rezultatom 89:83. Takmičenje u sredu počinje od 18.00 časova, a otvaraju ga Spartak i Zlatibor, a od 20.00 se sastaju Crvena zvezda i Borac.
pre 18 sati 15: 41
Nema sumnje da je Panatinaikos dobio veliko pojačanje u vidu Najdžela Hejs Dejvisa...
Ostavite komentar