Evroliga

25.04.2023 23:05
Partizan napravio brejk u Madridu: Panter srušio Real trojkom u poslednjoj sekundi MN Press

U prvom susretu četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, košarkaši Partizana savladali su Real Madrid u gostima, a do brejka i velike pobede u Španiji, došli su zahvaljujući trojci Kevina Pantera u poslednjoj sekundi meča - 89:87 (22:22, 22:26, 20:15, 23:26).

Neverovatan meč smo imali prilike da gledamo u Vizink centru i fenomenalnu predstavu i jedne i druge ekipe. U susretu punog preokreta, crno-beli su uspeli da savladaju španskog velikana iako je sredinom poslednje deonice Real imao +7 (77:70). Partizan je za tri minuta napravio 13:3 seriju u režiji Pantera, Avramovića i Lesora, a ključne poene postigao je kapiten sa distance, preko ruke protivničkog igrača za 1:0 u seriji!

Prethodno je fenomenalni Dek realizovao 2+1 nakon faula Ledeja, ali je učinak argentinskog košarkaša i najboljeg igrača Reala na večerašnjem susretu otišao u zaborav. Njegovih 24 poena nisu bili dovoljni da se nadigraju crno-beli, koji će novu šansu za pobedu imati za dva dana ponovo u Madridu.

Partizan je sa većim autoritetom počeo utakmicu i na krilima tri vezane trojke Smailagića poveo 14:6 sredinom uvodne deonice, da bi Real do kraja četvrtine stigao do izjednačenja (22:22) posle 10:2 serije, koju su režirali Dek i Tavares. Slaba komunikacija i generalno loša odbrana pod košem, bio je vodeći problem crno-belih i početkom druge četvrtine. Napadačke moći Reala ubrzo su došle do izražaja, a nakon nekoliko učinkovitih napada Hange i Jabuzelea, domaćin je ubrzo stigao na prag dvocifrene prednosti - 30:22

Međutim, ubrzo je usledio odgovor crno-belih. Ledej i Egzum počeli su da se upisuju na semafor. Iako su se gosti mučili sa niskog posta, rešenja su dolazila sa distance, a ključni igrač u drugom periodu bio je Panter, koji je postigao čak 12 poena. Amerikanac je bio glavna uzdanica Partizana sa spoljnih linija, odakle je zabeležio četiri trojke, pa je posle dinamične igre i velike borbe, rezultat na poluvremenu iznosio 48:42 u korist beogradskog tima.

Treća četvrtina se igrala po uzoru na drugu, u serijama i sa dosta prekida. Najpre je Partizan poveo 55:48, da bi Real ubrzo preokrenuo (56:55). Beograđani su u nastavku dobili mali predah, pošto je Tavares otišao na pauzu zbog velike minutaže, a u njegovom odsustvu crno-beli su ponovo uspeli da se vrate. Real je u nastavku meča ponovo ušao u napadački ritam, najviše zahvaljujući raspoloženom Deku, ali je Partizan u finišu ostao "hladne glave". Podigao je stepen odbrane, zaustavio napadačke moći rivala i baš kako je Smailagić najavio pre utakmice, stigao do pobede trojkom u poslednjoj sekundi.

REAL MADRID – PARTIZAN 87:89

/22:22, 22:26, 20:15, 23:26/

Sudije: Lotermozer, Vilijus, Mogulkoč

REAL MADRID: Vilijams-Gos 6, Kozer 3, Rendolf 3, Fernandez 2, Hanga 5, Hezonja 8, Rodrigez, Dek 24, Tavares 12, Ljulj, Jabusele 12, Musa 10.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 8, Panter 26, Smajlagić 11, Papapetru, Egzum 11, Naneli 2, Lesor 11, Trifunović 1, Anđušić, Madar 6.