pre 15 minuta 17: 04
Englezi udaraju na sva zvona: Mundijal 2034 možda bude prebačen na sledeću godinu
Međunardona fudbalska federacija, navodno, razmatra tu opciju.
Košarkaški savez Srbije
Selektorka ženske košarkaške reprezentacije Srbije Marina Maljković izjavila je da će njen tim na meču sa Portugalijom istrčati sa poznatim imenima, koja će imati mnogo veće uloge i veću odgovornost.
Košarkašice Srbije će u četvrtak od 18 sati u Hali sportova "Ranko Žeravica" dočekati Portugaliju u meču grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. godine, a tri dana kasnije igraće sa Ukrajinom u Rigi.
Srbija i Portugalija su do sada ostvarile po dve pobede u grupi G kvalikacija za EP 2025, dok su Ukrajina i Severna Makedonija zabeležile po dva poraza.
"U ovom momentu kreće jedna sasvim nova priča. Prvi put na scenu izlazi jedna skroz nova generacija. Sa strane, na treninzima je Saša Čađo, koja se operisala pre mesec dana i neće biti u mogućnosti da zaigra. Nadam se da će Ivon Anderson biti spremna i da će pomoći ovom timu. Prvi put će igračice koje nisu imale vodeće uloge preuzeti svu moguću odgovornost. U prošlosti su pored sebe imale neke starije igračice da im čuvaju leđa, ali sada to nije slučaj", izjavila je Maljković na konferenciji za medije, prenosi zvanični sajt KSS.

Tanjug/AP Photo/Michael Conroy
"Mnogo je teško i mnogo je neizvesno i mi ćemo znati kako sve to izgleda tek u četvrtak kada utakmica počne. Dodatni problem je i što su sve rasute po svetu i što mali broj njih ima vodeće uloge u svojim klubovima. Ipak, one zaslužuju svaku pohvalu za rad i trud i to je razlog zašto ih treniram i zašto ih vodim. Suvišno je pričati da li ja verujem u njih. U četvrtak one moraju da pokažu da veruju u sebe, baš onoliko koliko ja verujem u njih zbog tog ogromnog rada i truda koji ulažu", dodala je Maljković.
Košarkašica Srbije Jovana Nogić je odrasla u Portugaliji i deo igračke karijere je provela u ovoj zemlji.
"Imaju tim koji se uvek bori. Možda nemaju visoke igračice, možda nemaju poznata imena, ali je to ekipa koja daje sve od sebe na svakoj utakmici. Uz to imaju ekstra motivaciju, jer dugo nisu bile na EP. Vole da se bore, da trče i igraju čvrsto, baš kao i mi. Mislim da će na kraju pobediti ekipa koja bude više želela pobedu. Publika je uvek bila naš šesti igrač. Htela bih da pozovem naše navijače da dođu u što većem broju, jer nam svaka podrška znači", istakla je Nogić.
Plasman na EP 2025. obezbediće pobednici svih osam grupa, kao i četiri najbolje drugoplasirane selekcije.
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
21.06.2025 10: 19
Najbolje srpske košarkašice su u prva dva kola kontinentalnog šampionata pretrpele dva poraza i meč protiv selekcije Slovenije u Bolonji nema nikakav takmičarski karakter za njih.
20.06.2025 11: 25
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije zvanično je ostala bez ikakve šanse za prolaz kroz B grupu Evropskog prvenstva.
18.06.2025 14: 50
Košarkašice Srbije večeras započinju učešće na Evropskom prvenstvu.
16.06.2025 10: 26
Nova postava bivših kontinentalnih šampionki sanja prolazak grupne faze takmičenja u četiri države.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 2 sata 15: 09
Košarkaš Reala govorio je o jednoj od najkontroverznijih scena u istoriji Evrolige i da je njegova meta bio Kevin Panter.
pre 3 sata 13: 30
Slovenački reprezentativac Vlatko Čančar karijeru će nastaviti u redovima San Pablo Burgosa, pošto je sa španskim klubom potpisao jednogodišnji ugovor, saopštio je učesnik Evrokupa.
pre 6 sati 10: 29
Jednu od najboljih partija u sezoni pružio je protiv Partizana, kada je ubacio 19 poena uz četiri pogođene trojke iz pet pokušaja. Važan doprinos dao je i u plej-of seriji protiv Žalgirisa, kada je u drugom meču postigao 13 poena uz šest skokova
pre 7 sati 09: 32
Osvrćući se na srebrne medalje reprezentacija Srbije do 17 i do 20 godina na evropskim prvenstvima, Čović je istakao da ga posebno raduje odnos koji su mladi igrači pokazali prema državnom dresu.
Ostavite komentar