pre 10 minuta 12: 42
Nakon Zvezdinog zahteva za odlaganje utakmice u Pančevu: Oglasio se i Železničar
Odluka koja se mogla i očekivati.
Guliver/Stefanos Kyriazis IPA Sport
Košarkaški klub Panatinaikos i aktuelni šampion Evrope ulazi sa velikim ambicijama u novu sezonu, a glavni ciljevi grčkog velikana biće da se obnovi i osavremeni popularna "OAKA" dvorana, ali i da se odbrani primat najboljeg tima na Starom Kontinentu.
Kako prenosi grčki mediji, plan temperamentog vlasnika Dimitrisa Janakopulosa biće da PAO ponovo postane brend broj 1 u evropskoj košarci, a za takve ambicije biće potrebna ozbiljna investicija. Zato je napravljen jak budžet, a prema poslednjim procenama, iznosiće vrtoglavih 35 miliona evra!
Naravno, ukupan budžet neće biti predodređen samo za igrače, trenere, osoblje i sve operativne troškove, kao što su putovanja, stanovanje, plata, oprema itd, već su u fond uračunati troškovi obnove stare dvorane, a kako navode grčki mediji, samo za "OAKA" dvoranu "otići će" oko 15 miliona evra.

MN Press
Iako je komercijalna politika kluba donela velike svote novca kroz sponzorstva, sezonske karte i televizijska prava, jasno je da su ovi iznosi nesrazmerni trenutnim prihodima kluba, ali, iz Atine se nadaju da će ovim ulaganjem u infrastrukturu, stvoriti bazu za boljim finansijskim poslovanjem u budućnosti. Kako za nove investicije, tako i za ostvarivanje više prihoda.
Tome u prilog, između ostalog, govori i činjenica da je PAO u klub ovog leta doveo još dva jaka imena iz NBA lige posle Kendrika Nana, koji je odigrao veliku ulogu u osvajanju evropske titule prošle sezone, a u pitanju su Džedi Osman i Omer Jurcevan.
Podsetimo, početna procena budžeta za sledeću sezonu iznosila je oko 14.7 miliona evra, ali su nepredviđeni troškovi i jače ambicije oko stvaranja boljeg igračkog kadra, samo povećali ukupnu svotu Panatinaikosa, koji će, prema svemu sudeći, ponovo biti broj 1 kandidat za osvajanje svih trofeja na domaćoj i međunarodnoj sceni.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
Članice UEFA-e, njih 55, odlučilo je da bojkotuje FIFA-ina takmičenja ukoliko predsednik FIFA-e Gianni Infantino nastavi s planovima da proda udele u Svetskom prvenstvu privatnim investitorima, prema rečima osobe upoznate s tim pitanjem.
FIFA planira da osnuje kompaniju vrednu 20 milijardi dolara u koju bi prebacila komercijalna prava i poslovanje svojih najvećih takmičenja, a zatim bi deo vlasništva prodala privatnim investitorima.
16.07.2026 12: 36
Otkriveni su finansijski detalji novog ugovora Huanča Ernangomeza, koji će u Atini ostati do 2030. godine.
08.07.2026 12: 06
Srpski trener, na klupi grčkog velikana, želi da dovede bivšu zvezdu madridskog Reala.
22.06.2026 12: 42
Očekivano, bilo je reči o bivšem klubu...
22.06.2026 12: 16
Najtrofejniji evropski košarkaški stručnjak održao premijernu konferenciju za medije, nakon preuzimanja tima kluba s kojim je nekada harao Evropom.
YouTube
pre 15h
YouTube
pre 17h
pre 15 sati 20: 59
Košarkaška ABA liga saopštila je danas da će regionalno takmičenje od naredne sezone imati novog sportskog direktora, pošto je sporazumno raskinuta saradnja sa Milijom Vojinovićem.
pre 20 sati 16: 48
Bivši centar Zvezde je jedan od retkih igrača koji su stavili paraf, jer su mnogi odlučili da napuste klub, zbog finansijskih problema.
pre 22 sata 14: 39
"Orlići" ubedljivo poraženi od Letonije sa 99:59 u osmini finala šampionata.
pre 23 sata 13: 15
Prema informacijama iz Španije, trenutno nema nameru da ponovo angažuje Amerikanca, što crno-belima komplikuje situaciju pred početak nove sezone.
Ostavite komentar