
pre 1 sat 15: 30
Everton presavio tabak zbog oduzimanja bodova: Uložena žalba na kaznu Premijer lige
Klub iz Liverpula traži da se preispita stroga kazna dobijena zbog kršenja finansijskog fer-pleja.
Crvena zvezda Meridianbet ostvarila je veliku pobedu u dvorani "Aleksandar Nikolić", gde je pred punim tribinama savladala Olimpijakos 87:79 (26:30, 19:17, 20:12, 22:20) u 33. kolu Evrolige. Do četvrtog uzastopnog trijumfa u duelu sa "bratskom klubom" iz Pireja, beogradski crveno-beli stigli su najviše zahvaljujući odličnoj partiji Fakunda Kampaca, koji je pored 18 poena imao i osam uspešnih dodavanja.
Ovo je bio 16. trijumf ekipe Duška Ivanovića, koja je uprkos ovoj pobedi, ostala bez šanse za plasman u Top 8 fazu Evrolige, dok je velikan iz Pireja ujedno propustio priliku da kolo pre kraja regularnog dela sezone, zauzme pol-poziciju u plej-ofu.
Olimpijakos je sa boljom energijom ušao u meč i već u ranoj fazi utakmice stigao do dvocifrene prednosti zahvaljujući odličnoj realizaciji šuta za tri poena (25:15). Napad grčkog tima predvodili su Vezenkov i Volkap, koji su tokom većeg dela uvodne četvrtine bili nerešiva enigma za domaćina, ali je Zvezda ipak smogla snage da smanji razliku u finišu deonice, kada su na scenu stupili Dobrić i Vildoza - 30:26.
Na krilima dobre igre u finišu uvodne četvrtine, izabranici Duška Ivanovića počeli su drugu deonicu u sličnom ritmu. Po notama Kampaca i Mitrovića, crveno-beli lakše su pronalazili rešenja u napadu, da bi nakon 8:0 serije, stigli do prve prednosti na utakmici pred odlazak na odmor - 43:39.
Za razliku od prvog poluvremena, treća četvrtina se mahom igrala u serijama, uz nešto veću incijativu Beograđana, koji su itekako umeli da kazne veliki broj izgubljenih lopti rivala. Pod komandom argentinskih bekova, Zvezda je u tim trenucima stigla i nadomak dvocifrene prednosti (63:54), ali je Vezenkov i dalje držao Olimpijakos u igri, pa je domaćin ušao u odlučujuću četvrtinu sa šest poena prednosti.
Poslednjih 10 minuta proteklo je u ravnopravnoj borbi obe ekipe, gde se Olimpijakos uglavnom oslanjao na igru u reketu, dok je Zvezda na krilima Holanda, zatrpavala koš rivala sa distance, pa je u jednom trenutku imala i +11 (77:69). Međutim, posle nekoliko učinkovitih napada Fola i Slukasa, gosti iz Pireja prišli su na dva poseda zaostatka, ali nije bilo vremena za preokret.
Zvezda je zaustavila napadačke moći lidera Evrolige i zahavaljujući požrtvovanom zalaganju na obe strane terena, upisala veliku pobedu protiv jednog od favorita takmičenja, koji nije uspeo u Beogradu da bezecuje pol-poziciju pred odlučujuće borbe u plej-ofu.
Hala Aleksandar Nikolić, Beograd Sudije: Migel Anhel Perez, Bisang, Viklik
Crvena zvezda: Holand 17, Vildoza 12, Lazarević, Kampaco 20, Mitrović 10, Martin 4, Dobrić 7, Ivanović, Ilić 2, Nedović, Kuzmić 3, Petrušev 12.
Olimpijakos: Vokap 15, Kenan 6, Lounciz, Larencakis, Papas, Fal 6, Slukas 13, Vezenkov 16, Papanikolau 10, Bolomboj 1, Piters, Blek 2, Mekisik 10.
Evroliga, 33. kolo
Četvrtak
Crvena zvezda - Olimpijakos 87:79
Žalgiris - Makabi TA 68:67
Ferenbahče - Anadolu Efes 19.45
Valensija - Virtus Bolonja 20.30
Real Madrid - Bajern 20.45
Baskonija - Lion 21.00
Petak
Panatinaikos - Alba 20.00
Milano - Barselona 20.30
Monako - Partizan 21.00
pre 7 sati 09: 22
Prvak Srbije u košarci domaćin ekipi iz Istanbula, koji će protiv sebe imati i krcate tribine "Štark arene".
30.11.2023 16: 32
Košarkaši Crvene zvezde i Efesa sastaju se sutra od 20 časova u Areni u meču 11. kola Evrolige.
30.11.2023 14: 40
Trener kluba sa Malog Kalemegdana smatra da će crveno-beli i rezultatski proraditi u elitnom takmičenju.
30.11.2023 13: 15
Bivši i sadašnji košarkaški reprezentativac Srbije nalaze se u odabranoim društvu igrača elitnog takmičenja.
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 8h
pre 18 sati 22: 55
Čukarički je poražen od Ferencvaroša 1:2 (1:0) u petom kolu Grupe F UEFA Lige konferencije.
pre 20 sati 20: 38
TSC je poražen od Vest Hema 0:1 (0:0) u petom kolu Grupe A Lige Evrope, ali i dalje ima šansu da ostane u Evropi i na proleće.
29.11.2023 23: 49
Drugo veče petog kola UEFA Lige šampiona bilo je u najmanju ruku specifično. Na osam odigranih susreta bilo je čak pet remija, a pobede su ostvarili PSV, Arsenal i Real Madrid.
29.11.2023 20: 39
Ranko Stojić, stručni konsultant TV Arena sport, temeljno je analizirao poraz Crvene zvezde u Bernu ističući i dobre i one loše stvari.
pre 7 sati 09: 22
Prvak Srbije u košarci domaćin ekipi iz Istanbula, koji će protiv sebe imati i krcate tribine "Štark arene".
pre 8 sati 08: 55
Visoki britanski zvaničnik ostao je pod utiskom dobijene utakmice crno-belih u poslednjem kolu Evrolige.
pre 8 sati 08: 30
Triling srpskih košarkaških reprezentativaca imao nikakav ili minoran uticaj na poslednje partije svojih timova, dok je član selekcije Crne Gore odigrao još jednu vrhunsku partiju u NBA.
pre 8 sati 08: 03
Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije dao doprinos trijumfu Hoksa, u čijim redovima je briljirao američki organizator igre.
Ostavite komentar