pre 1 minut 11: 40
Šokantan predlog Tomasa Tuhela pred početak Mundijala
Tuhel smatra da bi igrači koji ne ulaze odmah na teren bolje sačuvali snagu i spremnost ako se tokom meča odmore u kontrolisanim uslovima.
Profimedia
Košarkaška reprezentacija Hrvatske nije uspela da se domogne Olimpijskih igara u Parizu pošto je u finalnom meču na kvalifikacionom turniru u Grčkoj ostala poražena od domaćina rezultatom 69:80 (22:22, 17:23, 14:21, 16:14).
Najefikasniji u sastavu "vatrenih" bio je Ivica Zubac koji je došao do dabl-dabl učinka ubacivši 19 poena i 12 skokova uz odličnu efikasnost iz igre i slobodnih bacanja (6/11, 7/10). Pored njega su standardni nosioci bili Mario Hezonja sa 15 poena (ali i ne najsjajniji procenat šuta 3/8), odnosno Dario Šarić koji je imao poen manje, ali i 12 skokova kraj svog imena.
Neočekivano dobro je odigrao košarkaš Studentskog centra Mateo Drežnjak sa čak 15 poena, ali je i pored nekih sjajnih momenata bilo evidentno da su Grci znatno kvalitetniji sastav.
Što se tiče ekipe Vasilisa Spanulisa, predvodnik je očekivano bio Janis Adetokumbo sa 23 poena i osam skokova (8/17 iz igre, 6/10 sa slobodnih bacanja), dok su poenterski znatno doprineli Papajanis sa 19, odnosno Nik Kalates sa 14 poena, ali i nestvarnih 11 asistencija.
Treba istaći ulogu legende grčke košarke na klupi tamošnjeg nacionalnog tima, s obzirom da je za relativno kratko vreme uspeo da vrati poimence izvanredan sastav na pobednički kolosek, i revitalizuje veru da se pomorska reprezentacija konačno može okititi odličjem na najvećoj svetskoj smotri.
Grčka će na košarkaškom olimpijskom turniru igrati sa selekcijama Australije, Kanade kao i pobednikom turnira u Valensiji.
Lisabon, 20. novembar 2025 - VTEX Connect Europe, vodeći događaj e-commerce industrije, koji je ove godine održan u Lisabonu, okupio je impresivnih 1.800 donosilaca odluka iz više od 40 zemalja. Konferencija, koja se odvijala paralelno s poznatim WebSummitom
U fudbalu ne postoje težinske kategorije. Nema klasifikacija po snazi, veličini ili budžetu, niti ograničenja ko sa kim sme u ring .
Sport na praznike nije globalni standard, to je civilizacijski razdvojen refleks. U SAD i Velikoj Britaniji praznici su vrhunac sportske potrošnje i najskuplji TV slotovi u godini. U ostatku Evrope praznici su crvena linija, stadion se zatvara, a Božić ostaje isključivo porodičan.
Francuska nije samo sportska sila, već laboratorija koja već decenijama proizvodi šampione.
Evropski fudbal ulazi u zonu pravne nestabilnosti. Premier liga pokušava da uvede ograničenja potrošnje kroz nova pravila 'anchoring' i 'squad-cost ratio', dok Udruženje profesionalnih fudbalera (PFA) najavljuje tužbe.
22.07.2024 15: 56
Povreda kolena onemogućila igrača Panatinaikosa da zaigra uz brata u Parizu.
18.07.2024 12: 45
Srbija će 22. jula dočekati Grčku u "Beogradskoj Areni" i to će biti generalna proba košarkaša pred odlazak na Olimpijske igre.
16.07.2024 16: 19
Košarkaši Srbije i Grčke igraće prijateljski meč u Beogradu 22. jula koji će i jednima i drugima biti generalna proba pred start Olimpijskih igara.
15.07.2024 20: 51
Za sada ništa nije zvanično, ali su naš i tamošnji KS na pomolu da dogovore prijateljski meč pred put u Pariz.
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 2d
pre 20 sati 15: 40
Poznati košarkaški klub dozvolio sebi nedopustivu stvar i dobio po džepu.
04.12.2025 08: 42
Jedan od najboljih NBA košarkaša svih vremena bodri izdaleka "orlove".
04.12.2025 07: 53
Trener Denvera ukazao na nejednake aršine arbitara, na štetu srpskog reprezentativca.
04.12.2025 07: 28
Nikola Jokić nosi posebne "uspomene" iz brejk pobede u Indijani.
Ostavite komentar