Evroliga

Zvezda i drugi put nadigrala Valensiju: Šansa za Top 8 i dalje postoji

29.03.2023 20:56
Zvezda i drugi put nadigrala Valensiju: Šansa za Top 8 i dalje postoji MN Press

Košarkaši Crvene zvezde su na svom terenu savladali Valensiju sa 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11) u okviru 31. kola Evrolige i na taj način sačuvali nadu za ulazak u Top 8. Najbolji pojedinac na utakmici bio je Argentinac, Fakundo Kampaco, koji je svojom lucidnošću izluđivao protivničku odbranu.

Prva četvrtina je bila vrlo izjednačena, veći deo nje je protekao u vođstvo domaćina, ali je Valensija u poslednjoj sekundi došla do preokreta. Međutim, u drugoj su crveno-beli bili kvalitetniji tim i na poluvreme su otišli sa pet poena prednosti.

Start drugog poluvremena direktno je uticao na ishod meča, s obzirom na to da su se izabranici Duška Ivanovića na teren vratili znatno gladniji i fokusiraniji u odnosu na protivnika. Kao što je već pomenuto, veliku prevagu donosio je neverovatni Kampaco, ali su najučinkovitiji bili Filip Petrušev i Ognjen Dobrić.

Naime, Petrušev je za 26 minuta provedenih na terenu uspeo da postigne 20 poena i upiše sedam skokova. Dobrić je postigao 16, a Kampaco 15 poena. U redovima gostiju, najraspoloženiji je bio Džona Radebo sa 14 poena i tri asistencije.

Na momenat je povreda ramena Nikole Ivanovića zabrinula sve prisutne, a briga je dodatno porasla kada je na poluvremenu ostao u svlačionici. Međutim, laknulo je svim Zvezdinim pristalicama kada je u četvrtoj četvrtini ponovo ušao u igru.

Crveno-beli su na ovaj način zadržali šansu za ulazak u Top 8 za šta će im biti potreban maksimalan učinak u preostalim kolima, ali i da se ostali rezultati poklope.

Naredni protivnik srpskom i regionalnom šampionu biće ekipa ASVEL-a, a meč je zakazan za petak od 21.00.

Crvena zvezda Meridianbet - Valensija 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić"

Sudije: Medi Difala, Pjotr Pastusjak, Sefi Šemeš.

Crvena zvezda: Holand 6, Vildoza 9 (7as), Lazarević -, Kampaco 15 (7as), Mitrović 6 (4sk), Martin 7 (4sk), Dobrić 16, Ivanović 3, Marković -, Kuzmić -, Petrušev 20 (7sk), Bentil 10

Valensija: Harper 12, Klaver 10, Puerto 2, Pradilja 2, Veb 3, Lopez Arostegi 10 (5sk), Džons 12 (5as), Radebo 14, Evans -, Evans -, Dubljević 5 (6sk), Hermanson -, Rivero 3