Autor: Kosta Simetić

08.04.2024 22:00
Ekipa Efesa Profimedia
Ekipa Efesa

Košarkaši Efesa nadigrali Fenerbahče po drugi put za samo tri dana, ovoga puta u turskom šampionatu, a ovaj trijumf najverovatnije je doneo ekipi Tomislava Mijatovića prvo mesto na kraju regularnog dela sezone - 80:90 (19:22, 21:20, 23:20, 17:28).

Bila je ovo sjajna košarkaška predstava, koju su u nekoliko navrata kvarile sudije sa prečestim gledanjem snimaka, ali je opšti utisak da je ovo bio pravi derbi.

Počelo je tvrdo, kao i u Evroligi pre 72 sata, ali su se timovi u nastavku poprilično raspucali, a odlučujuću razliku Efes je napravio u poslednjoj četvrtini.

Fener je vodio 77:76, ali je su onda gosti serijom 14:3 zatvorili utakmicu i ostavili domaćina bez prvog mesta na tabeli.

Najefikasniji u pobedi Efesa bili su Šejn Larkin i Erdžan Osmani sa po 22 poena, a pratili su ih Dan Oturu i Rodri Bobua sa 17, odnosno 15 poena.

Na drugoj strani istakao se Tarik Biberović sa 19 poena, jedan manje ubacio je Skoti Vilbekin, dok je srpski reprezentativac, Marko Gudurić, okončao susret sa 13 poena.