pre 7 sati 00: 15
Ogroman jaz u Bundesligi: Bajernu 25 puta više od poslednjeg
Od 2,5 do čak 65 miliona evra godišnje... Evo koliko svaki bundesligaš dobija od glavnog sponzora.
Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od Makabija 84:80 (17:21, 14:26, 22:14, 19:31) u 29. kolu Evrolige. Ovo je 19. poraz za srpskog predstavnika, dok uz to ima i 10 trijumfa. Sa druge strane Makabi je sada na skoru 16-13.
Najefikasniji u ekipi Janisa Sferopulosa bio je Jago Dos Santos sa 20 poena, dok su ga pratili Adam Hanga (13), Džavonte Smart (12) i Džoel Bolomboj (11). U pobedničkom timu je najbolji bio Bonzi Kolson sa 23 poena, Džoš Nibo je dodao 18, Vejd Bolvin 14, a Lorenzo Braun 10.
Crveno-beli su u meč ušli u nešto slabijem sastavu jer su, osim redovnih izostanaka u vidu Miloša Teodosića, Nikole Topića i Treja Tompkinsa, van protokola bili i Branko Lazić i Nemanja Nedović. To nije sprečilo ekipu sa Malog Kalemegdana da bude u potpunosti ravnopravan protivnik "ponosu Izraela". Šta više, nakon izuzetno dobrih 10 minuta igre, izabranici Janisa Sferopulosa su imali prednost od četiri poena.
U drugom periodu su crveno-beli još bolje zaigrali i serijom 11:2 na krilima Džavontea Smarta stigli do prvog dvocifrenog vođstva (33:22) na utakmici. Ekipa Odeda Kataša prosto nije imala odgovor na odličnu napadačku partiju srpskog kluba koji je ubacio 47 u prvom poluvremenu, što je bilo dovoljno za ogromnih +16 na odlasku na pauzu.
Naravno, ekipa kao što je Makabi se nije tek tako predala. To su pokazali u trećoj četvrtini. Malo po malo, kratkim serijama su "topili" zaostatak i tako prišli na -8 na ulasku u poslednjih 10 minuta igre. Uvukla se nervoza u redove crveno-belih, te su Izraelci prešli u vođstvo (66:63) na pet minuta do kraja zahvaljujući seriji 13:2. Domaćin je u potpunosti potonuo energetski u poslednjoj četvrtini i nikako nije mogao da zaustavi nalet protivnika koji je stigao do 16 pobede u elitnom košarkaškom takmičenju.
Evroliga, 29. kolo
četvrtak
Fenerbahče - Valensija 118:88
Olimpijakos - Panatinaikos 71:65
Crvena zvezda - Makabi Tel-Aviv 80:84
Alba - Monako U toku
Barselona - Partizan U toku
Baskonija - Milano U toku
petak
ASVEL - Efes 20.00
Bajern - Žalgiris 20.30
Virtus - Real Madrid 20.30
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo stvorili su tokom poslednjih decenija najveće fudbalsko rivalstvo modernog doba.
Procvat u zapošljavanju koji je Svetsko prvenstvo u fudbalu trebalo da donese Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) izgleda se na kraju ipak neće ostvariti.
Nacionalni dresovi Norveške rasprodati su svuda, prodaja piva porasla je za trećinu, a Norvežani se otimaju za mesto sa kojeg će gledati istorijsko četvrtfinale protiv Engleske.
Za Vimbldon je obezbeđen nagradni fond koji je za 20 odsto veći nego prošle godine i i te kako je probudio optimizam najboljih tenisera širom sveta.
Vladini zvaničnici potvrdili su da premijer planira da odobri taj dodatni neradni dan.
14.04.2026 16: 38
Kako su pomenuli evropski mediji, srpski evroligaši su zainteresovani za igrača Baskonije, ali ima i drugih interesanata...
12.04.2026 23: 15
Košarkaši Hapoela iz Tel Aviva savladali su gradskog rivala ekipu Makabija sa 85:75 u zaostaloj utakmici 30. kola Evrolige i tako i matematički obezbedili direktan plasman u plej-of, odnosno mesto među šest najboljih timova ligaškog dela.
09.04.2026 20: 08
Situacija na tabeli je napeta, a mogućih realnosti i situacija ima u izobilju - kao da je u pitanju neki superherojski film Marvelove produkcije.
04.04.2026 21: 54
Plan je da se Superliga nastavi 18. aprila...
pre 10 sati 20: 37
Košarkaški klub ASVEL bi mogao biti primoran da funkcioniše sa manjim budžetom za predstojeću sezonu nego što je planirano.
pre 11 sati 19: 49
Novo pojačanje Panatinaikosa doputovalo je u Grčku, a navijači Panatinaikosa su mu priredili doček.
pre 12 sati 19: 03
Nastavlja se negativni trend...
Ostavite komentar