Košarkašice Partizana i Mege u finalu Kupa Milan Ciga Vasojević

02.03.2024 21:57
Košarkašice Partizana slave prolaz u finale MN Press
Košarkašice Partizana slave prolaz u finale

U prvom polufinalnom meču Kupa Milan Ciga Vasojević u niškoj dvorani „Čair“, košarkašice Partizana 1953 pobedile su Crvenu zvezdu i plasirale se u veliko finale, gde će u nedelju od 19.00 sati igrati sa boljim iz duela Mega MIS – Kraljevo.

Utakmica je počela sa dosta promašaja na obe strane, pa je posle tri minuta igre bilo tek 3:3. Realizovao je Partizan nekoliko napada na pravi način, pogodio četiri trojke (tri Bojana Miškić), pa je u 8. minutu poveo 20:11. Nije Zvezdu služio šut, pogodila je Jovanović novu trojku za crno-bele, a na prvi odmor se otišlo sa dvocifrenom prednošću Partizana – 26:14.

Na početku druge deonice 28:14 bilo je najvećih 28:14, ali se Zvezda stabilizovala i odgovorila sjajnom serijom 16:2 i u 17. minutu prvi put izjednačila – 30:30. Poentirale su crno-bele posle pet minuta, li je Mišeljić pogodila trojku uz faul i donela Zvezdi višak – 36:33. Na veliki odmor, crveno-bele su otišle sa 38:33.

U istom ritmu krenula je i treća deonica, sa dosta nerealizovanih napada. Zvezda je držala malu prednost sve do 24. minuta, kada je Partizan ponovo poveo – 43:42. Pogodila je trojku Davinić, pa dvojku Dinčić, a onda još dva penala Davinić za velikih 50:42. Ponovo su crveno-bele jurile minus, a crno-bele pogađale – 52:42, 27. minut. Pogodila je dva puta zarerom Rojster, ali je odlična Boričić odgovorila trojkom. Na poslednju pauzu, Partizan je otišao sa „plus deset“ – 59:49.

Pogodile su nove trojke Dinčić i Boričić za Partizan i donele posle dva minuta ogromnih 65:51, Nije Zvezda ponovo imala realizaciju ni priključak, a problem je bio i peta lična greška Naumčev u 34. minutu. Podigla je Boričić na najvećih 68:51 na šest minuta pre kraja, pa je ishod već mogao da se nagovesti. Približila se malo Zvezda zahvaljujući Radulović (59:69, 37. minut), a posle trojke Jovanov 36 sekundi pre kraja prišla i na 65:71. Izgubile su crno-bele loptu deset sekundi kasnije, Čorto pogodila za dva (67:71), pa Zvezda ponovo presekla loptu. Međutim, promašila je Radulović, pa je faulirana Davinić, koja je pogodila dva penala za 73:67 na 12 sekundi pre kraja i počelo je zasluženo slavlje košarkašica Partizana.

Košarkašice Mege MIS su u drugom neizvesnom polufinalu nacionalnog Kupa savladale Kraljevo i zakazale veliko finale protiv Partizana 1953 u nedelju od 19.00 sati.

Utakmica je u uvodnim minutima bila potpuno izjednačena, a posle pet minuta igre Mega je bila nešto bolja i povela 12:5. Odgovorile su Kraljevčanke mini serijom 5:0, a do prve pauze praktično se igralo koš za koš – 22:20.

I u drugoj četvrtini situacija se nije promenila, ekipe su bile potpuno egal. Posle više od dva minuta bez koša, na semafru je dugo stajao rezultat 27:25. Povela je Mega posle pet vezanih poena Popović u 26. minutu 30:27. Nastavile su Beograđanke da kontrolišu rezultat, povećale posle trojke Rosić na 37:28, a na poluvreme otišle sa 42:34.

Smanjilo je Kraljevo na startu treće deonice na 40:43, posle po dva slobodna bacanja Rajić i Emanuel i povelo u 25. minutu – 48:47. Pojačala je Mega ritam, vratila prednost preko nepogrešive Nedeljkov (54:52). Pogađale su Kraljevčanke, ali i Nedeljkov trojke, pa su Beograđanke imale mali višak i na poslednjoj pauzi – 60:58.

Podigla je dve vezane trojke Rosić na početku četvrte četvrtine i podigla na 66:58. Odgovorila je trojkom Mehović, pa sa dva penala Emanuel i u 35. minutu je opet sve bilo otvoreno – 62:66. Nije Mega iskoristila dva napada, ali ni Kraljevo, pa je posle asistencije i možda i ključne trojke Popović dva i po minuta pre kraja Mega povela 74:66. Tačku na pobedu Mege svojom četvrtom trojkom stavila je sjajna Nedeljkov na 1:40 pre poslednje sirene – 77:68, a onda dodala i petu trojku za 82:70!