pre 8 minuta 16: 00
Šefild dobio stečajne upravnike kako bi pokušao da izbegne bankrot
Šefild je početkom 20. veka četiri puta bio šampion Engleske, poslednji put je igrao u Premijer ligi 2000. godine.
Češki košarkaš Jan Veseli (35) produžio je ugovor sa Barselonom. Momak koji evropsku slavu stekao igrajući za Partizan u eri Duška Vujoševića, stavio je paraf na novi ugovor do 2026. godine, a ujedno i tačku na nagađanja o povratku u Humsku.
Posle njegovih, prošlogodišnjih izjava, navijači srpskog tima ponadali su se da će možda još jednom videti "letečeg Čeha" u crno-belom dresu, ali, prema svemu sudeći - ništa od toga.
Iako je imao ugovor na još jednu sezonu, Veseli je odlučio da ostane u Barsi do leta 2026, a pošto se sa 35 godina više ne nalazi u jeku mladosti, time je praktično rešio sva nagađanja o "poslednjem plesu" u Beogradu.
"Odlučili smo da produžimo ugovor. Odluka je bila veoma brza i laka. Veoma sam srećan što sam to učinio, jer se osećam veoma prijatno i mnogo uživam u Barseloni", rekao je Veseli, koji je u španski klub stigao 2022. nakon osmogodišnjeg mandata u Feneru.
Podsetimo, ovako je pričao prošle sezone...
"Da li bih voleo da se vratim u Partizan? Ovo je jedna od destinacija gde bih voleo da igram, naravno tu je i Fenerbahče gde sam proveo osam godina. Ali, Partizan će uvek kod mene imati mesta i to je ljubav od početka. Ja sam stvarno počeo ovde da se bavim vrhunskom košarkom kod Duleta, sada sa Željkom u Partizanu sve je moguće, ali ne obećavam...", rekao je svojevremeno Čeh.
Jan Veseli ponikao je u Geoplin Slovanu, da bi evropsku slavu stekao u Partizanu, gde je igrao od od 2008. do 2011. godine. Usledio je potom odlazak u NBA ligu, gde su ga kao šestog pika izabrali Vizardsi. Međutim, nije se dugo zadržao u Americi. Ubrzo se vratio u Evropu, tačnije u Fener, gde je pod palicom Željka Obradovića osvojio Evroligu 2017. godine. Da bi nakon osam sezona obukao dres Barselone 2022. godine.
Ove sezone za španski klub beleži 13 poena uz pet skokova po utakmici i jedan je od najboljih igrača Katalonaca.
Nova, 80. po redu NBA sezona počinje u utorak, a otvorit će je aktualni prvaci Oklahoma City Thunder ogledom s Houston Rocketsima.
Na skupštini European Football Clubs (EFC) u Rimu, predsednik UEFA Aleksander Čeferin upozorio je da evropski fudbal mora ostati otvoren, inkluzivan i zasnovan na sportskom meritornom principu.
Golf rizort Donalda Trumpa u Škotskoj i u 2024. godini završio je u minusu, trinaestu godinu zaredom.
Ideja da sport bude laboratorija ljudskih mogućnosti stara je koliko i samo takmičenje. Međutim, ono što je dosad bilo tabu, sada postaje poslovni model. Enhanced Games, takmičenje koje otvoreno dopušta korištenje zabranjenih supstanci pod "medicinskim nadzorom", planirano je za maj 2026. u Las Vegasu.
Tri decenije novca u sportu svode se na isto pravilo, NBA ugovori guraju vrh, evropski fudbal puni sredinu piramide, a tenis s jednim izuzetkom remeti matricu. U "realnim 2025" evrima, Nikola Jokić stoji iznad Luke Modrića i Novaka Đokovića, dok Nikola Vučević drži visoku "drugu kotu" NBA.
15.03.2025 10: 53
Bivši kapiten Partizana bio je najbolji igrač u pobedi Barselone, a za Mozzart sport govorio o privrženosti crno-belima.
14.03.2025 23: 00
Trener Partizana prokomentarisao poraz na gostovanju u Kataloniji.
14.03.2025 22: 42
Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Barseloni rezultatom 87:80 (25:32, 29:9, 19:26, 14:13) u 29. kolu Evrolige.
13.03.2025 13: 59
Bivši košarkaš srpskog kluba oporavio se od povrede, pred evroligaški duel sa crno-belima.
YouTube
pre 14h
YouTube
pre 16h
pre 5 sati 11: 01
Košarkaški savez Srbije (KSS) saopštio je da Marina Maljković više nije selektor ženske košarkaške reprezentacije i da su dve strane sporazumno raskinule saradnju.
pre 16 sati 23: 31
Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su u Areni pobedili poslednjeplasiranu Baskoniju rezultatom 90:72 u meču 6. kola Evrolige.
pre 16 sati 23: 22
Trener Crvene zvezde kritikuje i hvali igru protiv Baskonije.
pre 22 sata 17: 14
Trofejna stručnjakinja završava drugi mandat na klupi "orlica".
Ostavite komentar