Vesti iz košarke

(KRAJ) Crvena zvezda odbranila trofej Kupa Radivoja Koraća: Partizan pao u finalu

17.02.2024 23:10
Košarkaši Partizana i Crvene zvezde MN Press
Košarkaši Partizana i Crvene zvezde

Crvena zvezda pobedila je Partizan 85:79 i po četvrti put u nizu odbranila trofej Kupa Radivoja Koraća.

Dobar deo utakmice crno-beli bili su bolji rival, u jednom trenutku su imali i dvocifrenu prednost, ali su na kraju platili danak velikom broju otvorenih, promašenih šuteva sa distance, dok je Zvezda ključni preokret napravila na kraju treće četvrtine, kada je na sjajnu rolu Kevina Pantera, odgovorio Miloš Teodosić.

Crvena zvezda je po 10. put u istoriji osvojila "Žućkovu levicu", dok je njen najveći rival ostao na koti osam.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Dvorana: Čair, Niš.
Sudije: Vladimir Jevtović (Beograd), Stefan Ćalić (Beograd), Aleksandar Milojević (Kruševac)

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić, Hanga, Davidovac, Mitrović, Lazić, Bolomboj, Ilić, Nedović, Giedraitis, Kostić, Dos Santos

Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski

(UŽIVO) Partizan - Crvena zvezda

17.02.2024. 23:04

Crvena zvezda odbranila trofej Kupa Radivoja Koraća

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan 85:79 i po četvrti put u nizu odbranili trofej Kupa Radivoja Koraća.

17.02.2024. 22:59

39. MINUT: Hanga za spas Zvezde

Taman kada je Partizan prišao na mali zaostatak, Hanga je iskoristio rupu u odbrani crno-belih i važnim poenima, doneo svom timu "ogromnih" +5 na nešto više od minut do kraja.

Zvezda-Partizan 79:74.

17.02.2024. 22:57

38. MINUT: Partizan hvata priključak!

Rasplamsala se borba u Čairu. Partizan je energetski odgovorio Zvezdi i sa četiri vezana poena Ledeja i Avramovića, stigao do "komfornog" deficiita (74:77).

Još dva minuta je do kraja.

17.02.2024. 22:49

35. MINUT: Zvezda nadomak dvocifrene prednosti

Totalno je stao napad Partizana. Panter maši otvorene šuteve, ostali takođe kubure u napadu, dok Zvezda, polako ali sigurno gradi razliku pred nastavak utakmice, pa je nakon koša Nedovića došla nadomak dvocifrene prednosti - 77:68.

Obradović prinuđen da napravi tajm-out, da vidimo kakva će biti reakcija njegovih igrača.

17.02.2024. 22:45

33. MINUT: Zvezda nastavila u istom ritmu

Pljušte trojke na obe strane! Napadi se rešavaju u ranoj fazi, a nakon tri minuta u uvodnoj četvrtini, Zvezda ima prednost 73:68!

Partizan pokušava da igra na Kaminskog u reketu, ali je Zvezdina odbrana na nivou, pa se lopta mahom ostavlja vraća na liniju 6.75.

Na tribinama je zaglušujuća buka pa i to možda ometa igrače da donose neke konkretnije odluke u napadu, a kako stvari za sada stoje, ne bi bilo iznenađenje da gledamo još jedan derbi na "jednu loptu".

17.02.2024. 22:33

Kraj treće četvrtine: Vođstvo Zvezde 68:63

Zvezda igra bolje u ovim momentima, ali im crno-beli i dalje "dišu za vratom". Ledej i Panter ne dozvoljavaju rivalima da se odlepe, ma koliko im napad deluje dobro u ovim trenucima.

Ipak, ima propusta u odbrani, pa je Nedović to iskoristio i usamljen sa linije 6.75 pogodio trojku, samo da bi Ledej odmah uzvratio istom merom na drugoj strani.

Ali...

Sada novi poeni Zvezde, konkretno Bolomboja, koji realizuje 2+1 za vođstvo 68:63 i upravo će sa tim rezultatom crveno-beli ući u poslednju četvrtinu.

Da vidimo kakvu je taktiku spremio Obradović za svoje pulene u nastavku meča.

17.02.2024. 22:24

27. MINUT: Preokret Zvezde, Teodosić preuzeo "uzde"

Prema svemu sudeći gledaćemo egal do kraja meča. Ne deluje da će iko napraviti ozbiljniju razliku, pošto se uglavnom igra koš za koš.

Bolomboj je sada vezao četiri poena iz reketa, Partizan ima problema u niskom postu, Teodosić razigrava centre Zvezde i upravo im ta konekcija donosi rezultate u ovim trenucima, dok crno-beli "šaraju" u napadu, bez konkretne ideje, ali su i dalje u igri.

Sa druge strane, Zvezda je pojačala tempo, Teodosić je vezao pet poena i Zvezda na tri minuta do kraja treće četvrtine ima najveću prednost na utakmici - 60:53.

17.02.2024. 22:16

24. MINUT: Egal u Nišu

Sa većom energijom Zvezda otvara drugo poluvreme i preko Bolomboja i Geidratisia vezuje 5:0 seriju za preokret i vođstvo 48:44, ali Ledej odmah uzvraća na drugoj strani. Pogodio je trojku uz bacanje za novog izjednačenje - 48:48.

Bolomboj u narednom napadu koristi mis-meč i polaže preko Ledeja, da bi nakon neverovatnog promašaja Geidraitisa ispod koša, kaznu servirao Ledej sa distance. Partizan ponovo vodi (51:50).

17.02.2024. 21:54

Kraj prvog poluvremena: Prednost Partizana 44:43

Na kraju prvog poluvremena finalne utakmice Kupa Radivoja Koraća košarkaši Partizana vode protiv Crvene zvezde - 44:43.

Navijači u Čairu imali su prilike da gledaju dinamičnu utakmicu od prvog zvižduka. Partizan je taj koji je uglavnom bio u vođstvu, pre svega zbog odlične role Pantera, da bi Zvezda zadržala priključak na krilima dobrih procenata sa distance.

Utisak je da su crno-beli u nekim trenucima imali poteškoća u organizaciji napada, na ruku im nije išla ni činjenica da su ranije ušli u bonus (Doužer 3 faula), dok je Zvezda mahom skupljala poene iz reketa i nakon otvorenih pogleda iza linije 6.75.

17.02.2024. 21:46

19. MINUT: Zvezda istopila dvocifrenu prednost Partizana

Ušao je Partizan u seriju problema - nema adekvatne odbrane nad Mitrovićem, koji je sa Geidraitisom režirao 5:0 seriju (36:39), samo da bi mini sušu crno-belih prekinuo Doužer na drugoj strani nakon dobre odbrane nad Teodosićem.

Ali...

Nije dugo potrajalo slavlje navijača, pošto je Geidraitis ponovo ostao usamljen na trojci.

Partizan vodi 41:39, podsetimo u jednom trenutku imao je i dvocifreno vođstvo.

17.02.2024. 21:41

17. MINUT: Dinamično u Nišu

Sve bolja igra Zvezde u ovim trenucima. Razgoropadio se usamljeni Lazić sa distance, koji sa dve vezane trojke smanjuje razliku rivala na 26:29, da bi Kaminski i Ledej odmah odgovorili na drugoj strani mini serijom 5:0.

Mitrović je zatim pogodio iz reketa (28:34), a onda i Doužer sa poludistance za nešto osetniju prednost Partizana (36:28). Međutim, već u narednom napadu Teodosić je pogodio trojku, ali na sreću oko 4000 navijača crno-belih, siguran je odmah bio i Panter na drugoj strani.

Vođstvo crno-belih 39:31.

17.02.2024. 21:29

13. MINUT: Sjajna utakmica u Čairu

Odličan start druge četvrtine Partizana. Najpre je Panter pogodio trojku iz otvorene pozicije, a onda je i Avramović bio siguran sa poludistance za vođstvo crno-belih - 23:15.

Sferopulos je bio prinuđen da napravi tajm-out, ali se ništa nije promenilo na parketu. Zvezda i dalje ima problema sa realizacijom šuta, a greške rivala Partizan uspeva da kazni, konkretno Panter, koji iz tranzicije donosi crno-belima prvu dvocifrenu prednost na utakmici 27:17. Ali, ne zadugo, pošto je Teodosić bio siguran sa distance.

Gledamo odličnu utakmicu u Čairu. Igra se brzo, dinamično, napadi se rešavaju u ranoj fazi i brojna publika u Nišu ima priliku da gleda pravi spektakl.

17.02.2024. 21:22

Kraj prve četvrtine: Vođstvo Partizana 18:15

Nešto bolja rola Zvezde u ovim trenucima. Davidovac je snažno zakucao i smanjio razliku Partizana (11:16), da bi na sličan način put do koša pronašao i Mitrović u narednom napadu.

Sada serija grešaka Partizana, u igru je ušao Kaminski, ali ni to nije donelo boljitak. Zvezda napada reket i bez većih problema dolazi do poena, dok se Partizan pošteno muči sa distance, odakle maši nekoliko otvorenih šuteva. Ali, sušu prekida Kaminski poenima iz reketa za vođstvo crno-belih 18:13.

U narednom napadu Zvezde Teodosić je položio uz faul, a nakon njegovog promašenog bacanja, na prvi odmor odlazimo sa prednošću Partizana - 18:15.

17.02.2024. 21:11

6. MINUT: Partizan konkretniji na startu

Crno-beli nastavljaju u istom ritmu, Panter je pogodio dve vezane trojke (14:7). Zvezda je ušla u seriju grešaka, utisak je da su crveno-beli ušli u meč sa nešto većim grčem, dok rivali sa druge strane Topdžiderskog brda deluju znatno angažovanije u prvih nekoliko minuta.

Prvi televizijski tajm-out.

17.02.2024. 21:08

4. MINUT: Energično od starta!

Zvezda se prva upisuje na semafor poenima Geidraitisa, Koprivica odmah uzvraća na drugoj strani sa linije penala, da bi nakon serije promašaja na obe strane, Bolomboj realizovao oba bacanja za vođstvo Zvezde 4:2.

Od starta je krenulo energično i sudeći prema uvodnim minutima, čeka nas uzbudljiva utakmica.

Sada nešto bolje igra Partizana - Panter je pogodio sa poludistance, a onda je i Naneli položio za vođstvo od 6:3. Nedović je zatim bio siguran na drugoj strani, kao i Panter iza linije 6.75. Partizan vodi 9:7.

17.02.2024. 21:02

Krećemo!

Počela je utakmica u Čairu, prvi napad imaće igrači Crvene zvezde

Prva petorka Partizana:
Koprivica, Avramović, Panter, Naneli i Ledej.

Prva petorka Crvene zvezde:
Geidraitis, Daivdovac, Nedović, Bolomboj i Dos Santos.

17.02.2024. 20:32

Partizan uspešniji od Zvezde u derbijima KRK

Biće ovo deveti put da se naša dva najveća srpska kluba bore u finalu Kupa Radivoja Koraća, a statistika je na strani Partizana, koji u duelima protiv Crvene zvezde vodi 5:3.

Opširnije o tome pročitajte u ovoj vesti OVDE.

Izjava Željka Obradovića

"Moja želja je da rasteretim ekipu, da motivacija bude na najvećem nivou, ali da se kontrolišu emocije. To je u finalima najvažnije, da se igra košarka, da sve ostalo što nosi finale ne bude toliko bitno i da ne razmišljaju o tome. Kako god da se završi, sezona se nastavlja. Imamo još dva takmičenja, zna se gde smo i šta smo i šta treba da uradimo u nastavku da bi nastavili da igramo sa maksimalnim ambicijama".

Izjava Janisa Sferopulosa

"Kao što sam rekao na početku mog mandata u Zvezdi, računam na sve igrače. Svi moraju da budu spremni da igraju na svakoj utakmici. Važno je da svi igrači imaju pravi mentalitet. Sastav je dugačak, ali imamo dosta utakmica i potrebna nam je širina da pokrijemo povrede i izostanke nekih igrača. Stvarno sam srećan kako svi igrači koji nemaju veliku minutažu, igraju u svakoj utakmici".