pre 7 minuta 10: 45
Real Madrid i Mančester siti, nova bitka sada već starog "rata": Bodo/Glimt živi san o novom podvigu
"Kraljevići" i "građani" udaraju jedni na druge četvrti put u poslednje dve godine.
Guliver/Marko Metlas
Košarkaš Makabija iz Tel Aviva, Lorenzo Braun, obavestio je Košarkaški savez Španije da je spreman da zaigra na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre, prenosi španska Marka.
Braun je bio izuzetno bitan "potpis" 2022. godine kada je "crvena furija" osvojila Evropsko prvenstvo nakon što je u finalu savladala Francusku. Očekuje se da se Amerikanac na leto vrati u tim Serđa Skariola, osim ako ne bude bio povređen.
Iako je MVP Evrobasketa bio Vili Ernangomez, činjenica je da je Braun znatno podigao igru čitavog nacionalnog tima na turniru u Nemačkoj. Koliko je značio ekipi govori i činjenica da Španija nije uspela da se plasira u nokaut fazu na Mundobasketu 2023. godine bez njega.
Njegov povratak u reprezentaciju bi predstavljao odlične vesti uzimajući u obzir da preostali španski internacionalci ne blistaju u svojim klubovima. Predvodnici Skariolove ekipe su Santi Aldama (Memfis Grizlisi), Usman Garuba (G-Liga, Golden Stejt Voriorsi), Huančo Ernangomez (Panatinaikos), Vil Ernangomez (Barselona), Dario Brizuela (Barselona) i Joel Para (Barselona). Alberto Dijaz, Alberto Abalde, Ćabi Lopez Arostegi, Haime Pradilja i Viktor Klaver su takođe pojedinci koji bi mogli da se nađu na Skariolovm Spisku.
Tu su naravno i dva veterana. Rudi Fernandez igra svoju poslednju sezonu u igračkoj karijeri i teško je očekivati od njega da bude "prva violina" Španije u ovim godinama. Serhio Ljulj je povređen, ali u slučaju da se oporavi do jula, nema sumnje da će se naći na spiskus nacionalnog tima.
Braun ove sezone igra sjajno u Evroligi za Makabi. Osim što u proseku beleži 13.7 poena, takođe je i drugi najbolji asistent u elitnom takmičenju sa 6.1 asistencijom i jedino se Fakundo Kampaco nalazi ispred njega.
Amerikanac bi bio izuzetno pojačanje za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre. On će se održati u Valensiji od 2. do 7. jula, a Španija će biti u grupi sa Libanom i Angolom, dok se u drugoj drupi nalaze Finska, Poljska i Bahami.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
Očekuju se dalji sastanci na kojima će biti predstavljene detaljnije informacije o merama bezbednosti tokom turnira.
Dva brata, Estithmara Moutaz Al-Khayyat i Ramez Al-Khayyat, ulažu u obnovu Sirije.
Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.
28.03.2025 18: 31
Kako prenosi "Basketnews", pojavila su se četiri favorita za domaćinstvo Evropskog prvenstva kroz četiri godine.
09.07.2024 13: 38
Selektor košarkaške reprezentacije Španije Serđo Skariolo saopštio je danas spisak od 12 igrača za Olimpijske igre u Parizu.
30.06.2024 19: 50
Selektor Španije Serđo Skariolo odredio je konačan spisak za kvalifikacioni olimpijski turnir.
01.04.2024 13: 58
Aktuelni šampioni Evrope ne planiraju da menjaju trener koji im je doneo najsjajnije odličje, iako izdanje na Mundobasketu 2023. godine nije bilo najbolje, Serđo Skariolo će gotovo izvesno ostati na klupi "crvene furije".
pre 43 minuta 10: 09
Košarkaš Huventuda bio najbolji u pobedi kluba iz Badalone u FIBA Ligi šampiona.
pre 1 sat 09: 52
Predstavljamo vam kratki rezime zanimljivih okršaja Virtusa i Partizana i zato, neka istorija još jednom zaigra!
pre 15 sati 19: 18
Problemi se ređaju kao na traci.
pre 15 sati 19: 00
Košarkaški klub PAOK započeo je novu etapu koja bi mogla značajno da utiče na odnose snaga u grčkoj košarci. Na nedavno održanoj skupštini kluba akcionari su dali zeleno svetlo za povećanje kapitala u iznosu od 12 miliona evra, čime je jasno naznačeno koliko su ambicije uprave velike.
Ostavite komentar