pre 1 sat 03: 53
(VIDEO) Srbija ili Grčka? Stojaković blizu odluke
Sin legendarnog Predraga Stojakovića i igrač Ilinoisa, konačno je otvoreno govorio o tome za koju će reprezentaciju nastupati.
Trener košarkaša Crvene zvezde, Janis Sferopulos izjavio je da će svi igrači osim Nikole Topića putovati sa timom na predstojeća dva meča u Evroligi protiv ASVEL-a u uotak, odnosno Olimpije 11. januara.
Grčki stručnjak je dodao da će posle današnjeg treninga biti poznato ko će igrati na duelu sa Asvelom kojije na programu od 20.30 časova.
"Igramo protiv ekipe koja je promenila trenera, nisu imali obaveze u domaćem prvenstvu, pa su imali više vremena da pripreme utakmicu. Očekujem da vidimo neke nove stvari od njih na terenu i u napadu i odbrani. Moramo da reagujemo na novitete u njihovoj igri tokom meča. Istovremeno znamo da nisu imali previše vremena za promene, znamo kako igraju, od koga preti opasnost i biće važno ispravno reagovati u odbrani", rekao je Sferopulos na konferenciji za medije u Beogradu.

MN Press
Crvena zvezda je u prvom kolu Evrolige 5. oktobra prošle godine u Beogradu savladala Asvel 94:73, a u ovaj meč crveno-beli ulaze kao 13. tim na tabeli Evrolige sa osam pobeda i 11 poraza, dok je Asvel pretposlednji sa skorom 3/16.
"Što se tiče našeg napada moramo da reagujemo i pronađemo rešenje za sve probleme koje će pokušati da stave pred nas", dodao je trener Crvene zvezde.
Crveno-beli imaju problema sa povredama igrača. Nikola Topić neće putovati sa ekipom na naredna dva meča Evrolige, dok će u timu biti Miloš Teodosić, Jago dos Santos, Luka Mitrović i Džoel Bolomboj, koji nisu poptuno spremni.
"Povreda Topića je ozbiljnija, ostale nisu toliko. Posle treninga ćemo videti kakva je situacija, kada budu trenirali s kontaktom. Svi će putovati sa ekipom. Ako neko od njih ne nastupi u prvoj utakmici možda će biti spreman za drugu", istakao je Sferopulos.
Kineska vlast upozorila je da navijači ne treba da organizuju rođendanske proslave za sportiste nacionalnih timova, navodeći zabrinutost zbog korišćenja javnih resursa i ometanja treninga, objavila je Kineska centralna televizija (CCTV).
FIFA je pre nego što su ulaznice ove godine puštene u prodaju dobila 500 miliona zahteva za karte, u poređenju sa manje od 50 miliona za Svetska prvenstva 2018. i 2022. godine.
Kada je Nikola Jokić u junu 2023. podigao treći MVP trofej, američki komentatori masovno su počeli pisati o "europeizaciji NBA-a".
Italija je dobila ono što joj u ovom trenutku najviše treba - priču koja makar na trenutak liči na izlaz.
Afera u Hrvatskom skijaškom savezu otvorila je nelagodno pitanje koje je mnogo veće od jednog saveza, jednog sporta i jedne istrage.
06.03.2024 14: 40
Uprkos kadrovskim problemima, trener Crvene zvezde veruje u dobar rezultat protiv Monaka, koji je ponovo kandidat za F4 Evrolige.
08.02.2024 14: 55
Trener košarkaša Crvene zvezde, Janis Sferopulos izjavio je da ekipa mora da bude koncentrisana i da igra dobru odbranu na meču protiv Žalgirisa.
11.01.2024 10: 21
Košarkaši Crvene zvezde večeras od 20.30 časova gostuju ekipi Olimpije u Milanu u okviru 21. kolu Evrolige, a taj duel dolazi nakon iznenađujućeg poraza crveno-belih u Francuskoj od ASVEL-a.
09.01.2024 09: 55
Samo što je jedno duplo kolo Evrolige završeno, novo startuje ovog utorka, a košarkaši Partizana i Crvene zevzde ga dočekuju sa polovičnim učinkom od prošle sedmice.
pre 8 sati 21: 49
Italijanski trener je pristao da vodi projekta grčkog milijardera Vangelisa Margaritisa.
pre 12 sati 16: 54
Kondicionom treneru srce stalo na 10 minuta...
pre 13 sati 16: 42
Od njega se očekuje da "eksplodira" u narednoj takmičarskoj godini.
pre 14 sati 15: 12
Dubai je bio najbolji u regularnom toku sezone i ima prednost domaćeg terena sve do kraja plej-ofa, ali je u poslednja dva meseca, zbog dešavanja na Bliskom istoku, sve domaće utakmice igrao u Sarajevu ili Zenici.
Ostavite komentar