KLS nova sezona 1. kolo | Arena Sport
srb
najnovije
Vesti iz košarke

Beogradski derbi doneo najviše uzbuđenja na startu KLS

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

02.10.2023 13:32
Beogradski derbi doneo najviše uzbuđenja na startu KLS MN Press

Počela je nova sezona Košarkaške lige Srbije, a najviše uzbuđenja viđeno je u poslednjem meču prvog kola. Mali gradski derbi između OKK Beograda i Dinamika završen je pobedom popularnih Klonfera, i to tek posle produžetka – 93:91, a rešen je u samom finišu ekstra perioda, i to trojkom Mihaila Petrovića.

Taj šut bio je odgovor na trojku kojom je Pen pred finiš ekstra perioda doveo Dinamik u prednost – 91:90. Međutim, slavlje Dorćolaca kratko je potrajalo, jer je Petrović uzvratio istom merom.

Junak pobede OKK Beograda je sa 22 poena bio i među najefikasnijima u pobedničkom timu, a više od njega postigao je samo Bogoljub Marković – 27.

Sa druge strane, Dinamik je sa 24 poena predvodio Ognjen Radošić, dok je 14 dodao Džordž Blagojević.

Više od 200 poena viđeno je na prvoligaškoj premijeri u Somboru, gde je Sloga pobedila novajliju u KLS Džoker sa 104:98.

Aleksa Jugović je 22 poena i 8 asistencija predvodio Somborce, dva manje ubacio je Klivlend Simons, dok je u redovima Sloge blistao Đorđe Simeunović sa 25 poena, a Nikola Pavić je ubacio 17.

Preko stotke išlo je i Zdravlje. Leskovčani su pobedili Metalac sa 101:92 i to najviše zahvaljujući Zakeriju Harviju koji je postigao 20 poena. Po 15 su dodali Skog Blekni i Džordan Kalahan.

U ostalim mečevima prvog kola postignuti su sledeći rezultati: Sloboda – Novi Pazar 83:90, Radnički – Tamiš 99:76, Čačak 94 – Zlatibor 68:80, Mladost – Vršac 81:76. Duel Vojvodine i Spartaka je odložen.

U drugom kolu koje je na programu narednog vikenda sastaju se: Sloga – Spartak, Vršac – Vojvodina, Metalac – Mladost, Dinamik – Zdravlje, Zlatibor – OKK Beograd, Tamiš – Čačak 94, Novi Pazar – SDP Radnički, Džoker – Sloboda.   

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Zašto investitori kupuju mreže fudbalskih klubova i šta to znači za sam sport

Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.

Marko Vučković tri godine u FMP-u

Vesti iz košarke

20.03.2025 21: 10

Marko Vučković tri godine u FMP-u

Iz Železnika poručuju da je Vučković sticao i seniorsko iskustvo u Drugoj ligi Srbije nastupajući za novosadski Star. FMP se nalazi na osmom mestu na tabeli ABA lige sa 12 pobeda i 11 poraza, a sutra će u 24. kolu regionalnog takmičenja gostovati Zadru.