pre 1 sat 23: 09
Njujork ima pravog špijuna u redovima: On zna recept kako zaustaviti Vembanjamu
Njujork Niksi možda imaju neočekivano oružje pred početak NBA velikog finala, čoveka koji je godinama delio svlačionicu sa Viktorom Vembanjamom.
Košarkaši Srbije propustili su priliku u Atini da uspešno završe kvalifikacije za Mundobasket, ali u ponedeljak im predstoji poslednji, odlučujući meč protiv Velike Britanije u Beogradu (20.00) da overe plasman.
Selektor Srbije Svetislav Pešić veruje da će njegovi izabranici u ponedeljak veče u hali "Aleksandar Nikolić" pobediti rivala a zatim se u avgustu i septembru naći na Mundobasketu koji se održava u Japanu, Filipinima i Indoneziji.
"Došao je kraj kvalifikacija koje traju veoma dugo i po prvi put su u ovom formatu. Sada sve staje u jednu utakmicu u kojoj tražimo pobedu i potvrdu truda koji je uložilo više od 40 igrača za godinu i po. Prvu meč loptu u Atini nažalost nismo iskoristili, sada je u ponedeljak pred nama nova šansa, koju smo zaslužili", rekao je Pešić za zvanični sajt KS S.
Za Srbiju sutra neće igrati Nikola Milutinov, Dejan Davidovac i Nemanja Dangubić, koji su se vratili klupskim obavezama, dok je neizvesno stanje Stefana Jovića koji se oporavlja od udarca zadobijenog u duelu sa Grčkom.
Nacionalnom timu su se priključili Marko Gudurić, Luka Mitrović, Filip Petrušev, Aleksa Avramović, Uroš Trifunović i Ognjen Dobrić, koji će biti u konkurenciji za meč.
"Važno je da ovih šest igrača što su se priključili nakon obaveza u Evroligi što je bolje uključimo u sistem igre. Dobra stvar je što su oni već igrali u ovim kvalifikacijama i poznaju principe koje pripremamo. Velika Britanija će biti rasterećena i spremna da iskoristi svaku šansu koja im se ukaže".
Pešić je zatražio od igrača maksimalan pristup svih 40 minuta.
"Zbog toga, zbog uloga koji je na stolu, maksimalna koncentracija i maksimalan pristup tokom svih 40 minuta moraju biti prisutni. Nadamo se da će i publika prepoznati da nam je podrška potrebna i da će doći da pozdravi, ne samo 12 igrača koji će biti u sastavu, već sve igrače koji su dali svoj doprinos reprezentaciji Srbije u ovim kvalifikacijama", zaključio je Pešić.
Za Srbiju je pobeda imperativ jer bi poraz, uz pobedu Belgije, koja ima bolji međusobni skor, "orlove" odveo na četvrto mesto i ostavio bez plasmana na SP.
Kvalifikacija za SP
Grupa "I", poslednje kolo
Ponedeljak
Letonija - Grčka 18.30
Srbija - V. Britanija 20.00
Belgija - Turska 20.30
Prvo mesto na tabeli grupe "I" drži Letonija sa 17 bodova, Grčka je druga sa 15 i ove dve selekcije su se plasirale na SP. Srbija je treća sa 14, Belgija ima 13, a Turska 12 bodova. Velika Britanija je poslednja sa 10 bodova.
Fudbalski i politički projekat Viktora Orbana u Mađarskoj, dug 16 godina, počinje da se raspada nakon njegovog izbornog poraza, ostavljajući iza sebe snažno državno finansiran sistem sa brojnim kontroverzama i neostvarenim ciljevima.
Fudbal se gledao ranije, gledaće se i kasnije. Medijska industrija sada samo intenzivnije monetizuje sadržaje u kojima vidi najveću vrednost.
Kada je David Beckham 2007. potpisao ugovor s LA Galaxyjem, malo ko je obraćao pažnju na jednu klauzulu zakopanu u pravnom dokumentu.
Doping je u sportu decenijama imao jasan poslovni status. Bio je reputacioni rizik, pravni problem, PR katastrofa i razlog zbog kojeg se ruše karijere, brišu rekordi i oduzimaju medalje. Sada prvi put ima i berzanski tiker. To je najvažnija promena u priči o Enhanced Gamesu.
Argentinski fudbaler odbio je neverovatan saudijski ugovor kako bi prešao u Inter Miami, međutim nakon nedavnih ugovora o plati i sponzorstvima ipak je zakoračio u status milijardera.
05.03.2025 08: 31
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije, Svetislav Pešić izjavio je da košarka u Srbiji nikada nije bila popularnija nego danas, ali da nikada nije bilo manje potencijala za budućnost srpske košarke.
21.02.2025 19: 26
Košarkaška reprezentacija Srbije zadržala je stopostotan učinak u grupi G i posle petog kola kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.
27.07.2024 20: 46
Košarkaši Srbije su spremni za derbi grupe C na Olimpijskim igrama u Parizu protiv selekcije Sjedinjenih Američih Država, motivisani su da pobede velikog rivala i imaju plan kako to da urade.
19.02.2024 19: 50
Trener košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić rekao je na okupljanju ekipe pred mečeve protiv Finske i Gruzije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, da je prioritet plasman na šampionat sledeće godine.
pre 1 sat 22: 47
Gde ima dima, ima i vatre.
pre 2 sata 21: 31
Junak velikog trijumfa ekipe Šarunasa Jasikevičijusa bio je Tajler Horton-Taker, koji je pri rezultatu 59:57 za Efes na samo 5,6 sekundi do kraja izveo fantastičan prodor i pogodio uz faul za potpuni preokret i erupciju oduševljenja u dvorani.
pre 5 sati 18: 20
Košarkaši KK Crvena zvezda mogli bi narednu sezonu ABA lige da započnu bez podrške svojih navijača, nakon što je regionalno takmičenje, prema saznanjima "Meridian sporta", izreklo kazne zbog dešavanja na drugoj utakmici polufinalne serije protiv Partizana.
pre 7 sati 16: 50
Mario Hezonja ostvario je još jedno veliko priznanje u svojoj bogatoj karijeri, pošto je proglašen za najkorisnijeg igrača (MVP) španske ACB lige za sezonu 2025/2026.
Ostavite komentar