NBA

Petrušev sve bolji u letnjoj NBA ligi, Jović podbacio

11.07.2023 07:36
Petrušev sve bolji u letnjoj NBA ligi, Jović podbacio Tanjug/AP Photo/Rick Bowmer

Filip Petrušev iz meča u meč pokazuje napredak u letnjojh NBA ligi. Bivši centar Crvene zvezde, posle duela sa Jutom, ostavio je veoma dobar utisak u porazu Filadlefije od Dalasa 103:111.

Igrai je Petrušev u startnoj petorci i za 23 minuta zabeležio je 12 poena (5/10 iz igre), te po četiri skoka i blokade, uz jednu ukradenu loptu! Videlo se tokom ige da se navikao na stil igre, posebno je dao doprinos u odbrani, što mu može u nastavku doneti i ugovor u Filadelfiji. Sam meč je bio turbulentan, vodila je Filadelfija 88:74 pred poslednju deonicu a onda je poslednju četvrtinu izgubila 37:14.

Finiks je nadigrao Majami u tesnoj završnici rezultatom 73:70, a Nikola Jović je na parketu proveo skoro 19 minuta. Zbog povrede levog stopala, srpski košarkaš je utakmicu završio sa samo tri poena uz 0/6 iz igre (0/4 za tri) i četiri izgubljene lopte. Međutim, do sada je Jović u prva tri meča Letnje lige prosečno beležio 19 poena, 5,7 skokova i 2,3 asistencije, uz 48 odsto šuta iz igre.