
pre 1 minut 00: 04
(UŽIVO) Ponoć je: Tržište slobodnih igrača je otvoreno!
Mnoštvo zanimljivih imena je u opticaju
Nikola Jokić imao je istorijsko veče protiv LA Lejkersa, gde je uspeo i da obori nekoliko rekorda. Utakmicu je završio sa još jednim tripl-dablom, šestim u ovogodišnjem plej-ofu, a kada se na to sve doda i dobar učinak ostalih igrača, bilo je jasno da će Nagetsi odbraniti domaći teren i povesti u finalu Zapadne konferencije.
Tokom prvog poluvremena ekipa iz Kolorada je naročito bila dominantna, pošto je u jednom trenutku imala i 21 poen prednosti, da bi nakon boljeg izdanja Lejkersa u drugom delu igre, meč ušao u neizvesnu završnicu, ali je ipak pobeda u ostala u Denveru - 132:126.
Posle utakmice zvezde gostujućeg tima Lebron Džejms i Entoni Dejvis sumirali su utiske i u prvi plan istakli kvalitete Nagetsa, kao i učinak srpskog centra.
"Udarili su nas u usta na startu. Imali su više ofanzivnih skokova nego što smo mi imali ukupno skokova u prvom poluvremenu... Ubili su nas u kontrama u prvom poluvremenu, imali su 10/10 sa linije slobodnih bacanja. Znam da je utakmica dobijena za 48 minuta, ali oni su uspostavili ritam u prva 24 minuta i mi smo ih jurili u naredna 24", rekao je Lebron, nakog čega se nadovezao i Dejvis.
Centar Lejkersa imao je odličan meč uprkos nešto sporijem startu, a utakmicu je završio sa 40 poena i 10 skokova. Međutim, to nije bilo dovoljno da se zaustavi maelstrani Jokić...
"On je dvostruki MVP. Veoma je vešt, očigledno kao što njegove brojke pokazuju. Pogodio je nekoliko teških šuteva. Pokušavali smo da mu otežamo. Menjali čuvare i šeme, ali on igra sjajno cele sezone, a posebno u ovom plej-ofu. Tako da mu skidam kapu", rekao je Dejvis.
Komentar je dao i Rui Hačimura, koji je takođe dobio ulogu da čuva Jokića pod košem.
"Pokušavao sam da budem uz njega. To je bio deo našeg plana igre, pričali smo o tome pre utakmice. Treneri su mi rekli da ću i ja da čuvam Jokića. Mislim da je to bio dobar plan, da smo u drugom poluvremenu uradili dobar posao na njemu. Moramo da pogledamo snimak ponovo sutra i vratimo se na sledeću utakmicu", zaključio je košarkaš Lejkersa.
Druga utakmica na programu je u petak od 02:30 uz direktan prenos na TV Arena sport.
New Balance, brend dugo poznat po patikama za trčanje, ulazi na košarkašku scenu, a njihov izbor je 18-godišnji Cooper Flagg, krilni igrač visok 206 cm sa Duke univerziteta.
Tokom dvadesetčetvorogodišnje karijere koja se završila 2022. godine, zaradio je 130,6 miliona dolara od nagrada.
Samo godinu pre početka Svetskog prvenstva u fudbalu 2026. godine, navijači širom sveta nalaze se u čudnoj situaciji: mogu da kupe VIP pristup finalu u Nju Džerziju za više od 70.000 dolara, ali ne mogu da rezervišu osnovnu kartu za utakmicu grupne faze u Dalasu.
U igri je nekoliko opcija, a slovenački reprezentativac novi ugovor zvanično ne može da zaključi pre 2. avgusta.
Portugalska Primeira liga planira da prvi put u istoriji objedini prodaju televizijskih prava do 2028. godine.
20.04.2024 12: 02
Košarkaš Los Anđeles Lejkersa Lebron Džejms izjavio je da je centar Denvera Nikola Jokić jedan od najboljih igrača u istoriji ovog sporta.
19.04.2024 15: 55
Nagetsi su inače u seriji od tačno osam pobeda, što se ne može baš tako lako zanemariti
18.04.2024 01: 02
Nikola Jokić odgovarao na pitanja novinara pred prvu utakmicu plej-ofa protiv LA Lejkersa.
17.04.2024 11: 46
Šampionski Denver domaćin u prva dva meča sa rivalom iz Kalifornije, u fokusu srpski i američki košarkaš.
pre 1 sat 22: 31
Generalni direktor košarkaškog kluba Bajern Marko Pešić povući će sa funkcije na kraju godine, potvrdio je danas šampion Nemačke.
pre 2 sata 21: 42
Italijanski stručnjak Frančesko Tabelini novi je trener košarkaša Pariza, saopštio je danas francuski klub.
pre 6 sati 17: 16
Iskusni košarkaš parafirao do 2027. godine.
pre 9 sati 15: 05
Žalgiris nastavlja sa letnjim pojačanjima. Posle Najdžela Vilijams-Gosa je došlo vreme za još jednu pridošlicu iz Olimpijakosa.
Ostavite komentar