NBA

Uzalud Dončićevih 40 poena, Šarlot dobio Dalas i udaljava ih od plej-ofa!

26.03.2023 22:25
Uzalud Dončićevih 40 poena, Šarlot dobio Dalas i udaljava ih od plej-ofa! Tanjug/AP Photo/Nell Redmond

Dalas je doživeo još jedan šokantan poraz, Šarlot Hornetsi su sačuvali "svoj dom" i pobedom od 110:104 udaljili su Mevse za još jedan korak od plej-ofa! Uzalud je Luka Dončić postigao 40 poena, kad sem u Kajriju Irvingu nije imao podršku od saigrača.

Očekivalo se da će Dončić i Irving biti sjajan tandem u Dalasu, ali ih rezultati za sada demantuju, pa je u pitanje došao i plasman u plej-of jer su sada 11. sa 36 pobeda i čak 39 poraza!

Šarlot je vodio tokom cele utakmice, ušao je sa devet koševa prendosti u poslednju četvrtinu (81:72). Luka Dončić i Kajri Irving su su na četiri minuta pre kraja sustigli prednost i prešli u vođstvo (98:97), ali večeras nisu imali odgovor na odlične igre Pi Džej Vošingtona i Gorodona Hejvarda. Njih dvojica su povratili prednost domaćinu sa pet poena, Dončić je trojkom na 1:18 minuta do kraja vratio nadu Dalasu (101:104), ali su Mark Vilijams i Svi Mihailjuk trasirali 25. tirjumf "strljenova" u sezoni.

Hejvord je postigao 22 poena, Vošington jedan manje, Vilijams je dodao 15 (16 sk), a Smit 14 kod pobednika. Luka Dončić je meč završio sa 40 poena (29/12 šut, 16/7 za tri, 12 sk, 8 as), a pratili su ga samo Kajri Irving sa 18 i Tim Hardevej sa 15 poena.