Nikola Jokić

Denver se vratio dobrim partijama: Nikola Jokić i Nagetsi slavili u Vašingtonu

23.03.2023 08:24
Denver se vratio dobrim partijama: Nikola Jokić i Nagetsi slavili u Vašingtonu Tanjug/AP Photo/Carolyn Kaster

Nakon serije poraza, košarkaši Denvera zabeležili su tri pobede u poslednje četiri utakmice, a najnoviji trijumf ostvarili su u Vašingtonu, gde su na krilima Nikole Jokića savladali Vizardse 118:104 za 49. trijumf u sezoni.

Srpski centar i glavna uzdanica Nagetsa na parketu je proveo 33 minuta, a za to vreme postigao je 31 poen uz odlične procente šuta iz igre - (10/13 za dva, 2/3 za tri, 5/5 bacanja), a takođe je imao i 12 skokova i sedam asistencija.

Osim njega u redovima ekipe iz Kolorada istakao se se i Majkl Porter Džunior sa 21 poenom. Džamal Marej je pomogao sa 17, uz osam asistencija, dok je listu strelaca Vašingtona predvodio Kristaps Porzingis sa 25 poena. Odličnu rolu imao je i Deni Avdija sa 16 poena i osam uhvaćenih lopti.

Utakmica u Vašingtonu bila je ravrnopravna sve do kraja prvog poluvremena, kada je domaćin otišao na odmor sa blagom prednošću (57:55), da bi Nagetsi preokrenuli susret u trećoj četvrtini. Kao u transu zaigrali su izabranici Majka Melouna. Najpre su serijom 13:2 došli po prvi put na prag dvocifrene prednosti (71:63), a onda su nizom trojki u režiji Portera i Jokića i definitivno odlučili pobednika u finišu treće četvrtine (84:69), koji su na kraju dobili rezultatom 39:16.

Tim iz Kolorada ušao je u odlučujuću deonicu sa +21, Jokić je dobio zasluženi odmor, a ekipa iz Vašingtona je u nastavku uspela samo da ublaži poraz.