NBA

12.03.2023 08:00
Kakva simultanka Stefa Karija, nanizao 20 poena u sedam minuta i srušio Milvoki u produžetku Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Dočekali su navijači Golden stejta šampionsku partiju Stefa Karija i posle produžetka radovali su se pobedi nad Milvokijem 125:116 (111:111)! Ubacio je prva zvezda tima čak 20 poena u poslednjih sedam minuta, bukvalno je u simultanki sam dobio Bakse za koje ponovo nije igrao Janis Adetokunbo.

Na dva minuta pre kraja činilo se da će Milvoki uspeti da sačuva osam poena prednosti, a onda je Kari rešio da šampion ne doživi 41. poraz u sezoni. Sa osam vezanih poena neutralisao je zaostatak svog tima i doneo izjednačenje, na trojku Holideja je uzvratio istom merom, pa je pogodivši iz vrlo teške situacije obezbedio svom timu produžetak.

U dodatnih pet minuta gosti su samo gledali kako im Kari puni koš, pa se zaustavio na kraju na 36 poena (27/13, 15/6 za tri, šest as). Klej Tompson je dodao 22, Di Vinćenco 20 (10 sk), a Grin 18 poena. Kod Milvokija su sedmorica košarkaša u skraćenoj rotaciji ubacili dvocifreni broj poena: Midlton i Lopez po 19, Holidej 18, Ingles i Portis po 15, Karter 13, a Alen 12.

Sakramento igra sjajno ove sezone, u odličnoj poslednjoj četvrtini slavili su protiv Finiksa 128:119. Sipali su trojke Barns, Monk, Edvards i Mičel, Sabonis je dodao važnih šest poena, pa je meč bio rešen na 45 sekundi pre kraja. Bila je ovo timska pobeda Sakramenta: Barns je ubacio 19 poena, Foks i Monk po 18, Sabonis 17, Mičel i Lajls po 13, a Edvards 12 poena. Buker sa 28, Ejton sa 22 (12 sk) i Ros sa 18 koševa bili su najefikasniji kod domaćina.

Atlanta je bez Bogdana Bogdanovića, uz 35 koševa Treja Janga samo namučio Boston koji je slavio 134:125. Gosti su od druge četvrtine stekli prednost i Tejtum (34 poena), Braun (24), Vajt (18), Brogdon (18) nisu je ispuštali do kraja.

Dalas je bez Luke Dončića i Kajrija Irvinga vodio do pred kraj meča protiv Memfisa (bez Moranta), a onda je popustio u poslednja tri minuta i dozvolio domaćinu da se trojkama Rodija i Bejna vrati i slavi 112:108. Tajs Džons je pogodio sva četiri bacanja u poslednjih 12 sekundi. Bejn sa 25 i Rodi sa 24 poena bili su najefikasniji kod Memfisa, dok su Hardevej (23), Hardi (22) i Grin (21) predvodili "telad".