NBA

05.03.2023 08:34
Bogdanović solidan u porazu Atlante: Marjanović dobio minute u teksaškom derbiju Tanjug/AP Photo/Marta Lavandier

Košarkaši Atlante doživeli su poraz od glavnog konkurenta u borbi za plej-of. Na gostovanju Majamiju izgubili su 117:108, a najzaslužniji za pobedu domaćina bio je Bem Adebajo, koji je utakmicu završio sa 30 poena, 11 skokova i pet asistencija.

Srpski bek Bogdan Bogdanović imao je solidnu rolu sa 13 poena i dve asistencije, uz dobre procente šuta sa distance (3/5), ali nije mogao da pomogne Hoksima da izbegnu 32. poraz u sezoni.

Ekipa sa Floride najveći deo posla odradila je u prvom poluvremenu kada je na odmor otišla sa prednošću od 66:49. Atlanta je u nastavku polako topila prednost rivala. U ovom periodu istakao se i Bogdanović sa nekoliko bitnih trojki, ali je izostala podrška prve zvezde ekipe Treja Janga, koji je meč završio sa svega osam poena (2/13 iz igre).

Hoksi su uprkos tome uspeli da u nekoliko navrata dođu na posed zaostatka. Međutim, Adebajo i Džimi Batler nisu dozvolili preokret u finišu. Serijom 7:0 (115:103) na dva minuta do kraja, Majami je i definitivno rešio pitanje pobednika i stigao do 34. trijumfa u sezoni, dok Atlanta ima dva manje.

Pored Adebaja u domaćem timu istakao se Tajler Hiro sa 20 poena, Batler je dodao 15, dok je na drugoj strani Sadik Bej bio najefikasniji sa 22 poena.

U teksaškom derbiju San Antonija i Hjustona, slavili su Roketsi rezultatom 122:110 i tako prekinuli niz od 11 uzastopnih poraza.  Do 14. pobede u sezoni predvodio ih je Tari Ison, koji je sa klupe postigao 20 poena, dok se u taboru Spursa istakao Devonte Grejem sa 29.

Boban Marjanović dobio je novu šansu i za 11 minuta na parketu zabeležio je četiri poena, tri skoka i jednu asistenciju.