Završio saradnju sa PAO i neće igrati pod Obradovićevom palicom
Credit: Dennis Agyeman / Zuma Press / Profimedia
Panatinaikos je saopštio da je završio saradnju sa američkim centrom Kenetom Faridom.
Iskusni košarkaš i bivši saigrač Nikole Jokića u Denveru, u tim "zelenih" stigao je tokom sezone nakon povreda centara Matijasa Lesora, Omera Jurcevena i Rišona Holmsa. Prvo mu je ponuđen kratkorični ugovor, ali je Ataman odlučio da ga duže zadrži u Atini.
On je u Evroligi u proseku beležio 5,8 poena i 3,9 skokova po meču.
Ipak, po isteku ugovora na kraju sezone Panatinaikos mu se zahvalio na saradnji.
Kenet Farid je najveći deo karijere proveo u NBA ligi, ali je kratko bio i u CSKA iz Moskve, kao i u Kini, Meksiku i Portoriku, gde se i sada vraća, u ekipu Kangreherosa de Santursea.
Ostavite komentar