pre 15 minuta 08: 00
Džered Batler o "večitom derbiju" i plej-of ambicijama: Poraz boli, ali ja i dalje vidim Zvezdu na fajnal-foru
Nije se Crvena zvezda proslavila u Madridu...
Košarkaši Crvene zvezde posle serije poraza i odlaska trenera Janisa Sferopulosa vezali su dve pobede u Evroligi, protiv Fenerbahčea pod komandom privremenog šefa struke Tomislava Tomovića, a onda po zamislima povratnika na klupu kluba sa Malog Kalemegdana, Saše Obradovića, u duelu sa Žalgirisom. Drugu pod svodovima "Beogradske arene", gde sutra goste i madridski Real ( 19.00, TV Arena 1 Premium).
Španska ekipa jača je i ambicioznija od pomenutih zajedno, pa će samim tim i izazov, zadatak, posao, napor... biti veći. Jasno je to i Zvezdinim strategu, pa je punih usta hvalio igru "kraljevića". Rad kolege Serđa Skariola, takođe, jer iz prve ruke zna kako ovaj razmišlja, šta forsira, kako prilagođava taktiku...
"Skariolo je poznat kao neko ko može da menja odbrane i treba na zonu da se spremimo, to smo videli i protiv Partizana, posebno što imamo skraćenu rotaciju, treba voditi računa o fokusu i energiji... Imali smo neke utakmice gde je Real sve prve četvrtine pobedio, ulaze jako, ali zadnje četvrtine im nisu tako dobre, da li se opuste prilikom velikog vođstva, ali mnogo je važno kako se počne meč, imaju neki stil koji se prepoznaje, sa petorkama sa kojima igraju različitu vrstu igre, moramo da pričamo o tome da ne bude lakih poena, skoka u napadu.
Real je sigurno Fajnal for ekipa, imaju roster za to, timski su organizovani na svim pozicijama, imaju tri - četiri kvalitetna igrača i mogu da budu konstantni tokom cele sezone... Mi smo i rekli da je to jedna od ideja, da se dovede kvalitetan igrač, koliko je to i moguće naći u ovom momentu, neizvesnost oko Kartera i Grema nam donosi neka pitanja šta da radimo, oni su projektovani da prave razliku na bekovskim pozicijama. Ne bih pošto-poto, ali i o tome sada može da se razmišlja, da ne izgubiš još nekoga u ovako teškom rasporedu", govorio je strateg našeg kluba i o kadrovskoj problematici, tokom poslednjeg treninga pred sledeći nastup u elitnom takmičemnju.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
10.04.2026 23: 20
Crveno-beli mogu završiti i sedmi i 10. u Evroligi posle poslednjeg kola i meča sa Realom.
17.10.2025 21: 26
Trener košarkaša Crvene zvezde zadovoljan posle velikog trijumfa nad Madriđanima.
pre 15 minuta 08: 00
Nije se Crvena zvezda proslavila u Madridu...
pre 8 sati 23: 24
Sad se navija za druge...
pre 8 sati 23: 43
Zanimljivo izlaganje imao je i Karlik Džons...
pre 9 sati 22: 20
U meču koji je obilovao greškama, crno-beli su bili manje loš rival i zasluženo stigli do pobede.
pre 12 sati 19: 54
Takmičenje je došlo do kraja.
pre 14 sati 17: 32
Hrvatski košarkaš Granade, Luka Božić, izjednačio je rekord ACB lige star osamnaest godina, odigravši pet uzastopnih utakmica u najvišem rangu tamošnje košarke s učinkom od 30 ili više indeksnih bodova.
Ostavite komentar