pre 7 sati 23: 34
Zvezdu čekaju ozbiljni rivali i u Ligi konferencije
Crveno-beli u drugom šeširu na žrebu za najslabije evropsko takmičenje u petak od 14.00 časova
Guliver/AP Photo/Eric Gay
Trener Efesa Igor Kokoškov rekao je da njegova ekipa počinje Evroligu igranjem domaće utakmice u gostima, ali da želi da otvori novu sezonu pobedom nad Makabijem.
Efes će u utorak od 19.45 u Podgorici biti domaćin klubu iz Tel Aviva u meču prvog kola Evrolige.
"Počinjemo Evroligu igranjem domaće utakmice u gostima. To je mana, ali ništa se tu ne može učiniti. Svesni smo da nismo igrali besprekorno, jer smo samo četiri puta mogli da treniramo zajedno. To je veliki nedostatak za nas. Međutim, niko nas ne pita o uslovima za rad ili kako se pripremamo za utakmicu. Zato se moramo dobro spremiti, dobro koncentrisati i dati sve od sebe. Moramo da igramo na način koji će nam omogućiti da pobedimo", rekao je srpski stručnjak za klupski sajt.
Podsećanja radi, okršaji izraelskih i turskih klubova se usled odnosa dve države igraju na neutralnom terenu, kao što je to i bio slučaj prethodnih godina.
Kokoškov je tokom leta preuzeo Efes koji je kompletno renovirao ekipu posle prošle sezone. Stigli su Kol Svajder, AjzejaKordinije, Džordan Lojd, Kaj Džons, Jorgos Papajanis, Nik Vajler-Bab, Šehmus Hazer, Sarper David Mutaf i Bris Deser.
Utakmice Evrolige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Samo nekoliko meseci pre prelaska u Lakerse, firma u vlasništvu LeBrona Jamesa uzela je kredit od gotovo 300 miliona dolara od dve životne osiguravajuće kompanije.
Romanov slučaj je zanimljiv i izvan sveta sporta. On pokazuje kako funkcioniše ekonomija pažnje, u kojoj novinari postaju preduzetnici a publika tržište. Reputacija postaje ključna poslovna prednost, a nju italijanski novinar, sada kreator sadržaja, sve više gubi.
Finansijski detalji nisu poznati, ali sva tri ugovora imaju gotovo istu strukturu: Gemini dobija ekskluzivan status u kategoriji veštačke inteligencije, dok Pixel postaje zvanični partner za mobilne telefone.
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
20.11.2025 21: 34
Košarkaši Efesa pobedili su večeras u na svom terenu Barselonu rezultatom 74:73 u meču 12. kola Evrolige.
30.09.2025 21: 44
Pobednik u "Morači" odlučen u poslednjih pet minuta.
02.07.2025 16: 10
Srpski stručnjak Igor Kokoškov novi je trener košarkaša Efesa, saopštio je danas turski klub.
03.06.2025 18: 00
Sjajni košarkaški stručnjak iz Srbije postaje ponovo deo evropske klupske elite.
pre 8 sati 23: 13
"Trikolore" već 30. avgusta očekuje gostovanje Švedskoj, a kvalifikacije za Mundobasket u Kataru nastavljaju se kroz još pet utakmica. Na kraju druge faze tri najbolje selekcije iz svake grupe izboriće plasman na planetarnu smotru.
pre 9 sati 21: 40
Nikola Đurišić neće biti u konkurenciji zbog povrede.
pre 10 sati 20: 48
Dragan Šakota ostaje trener AEK-a i u sezoni 2026/27, a ugovorom mu je garantovano mesto u klubu sve do leta 2030. godine.
pre 11 sati 19: 59
Jedni od vodećih igrača crveno-belih nisu se proslavili u prozorima za Mundobasket.
Ostavite komentar