pre 51 sekundu 22: 17
(UŽIVO, VIDEO) Larn-Crvena zvezda (0:2): Magija Bukarija i realizacija Kostova za dupliranje prednosti
Krajnji cilj je dobro poznat.
Starsport
Francuski košarkaš Tomas Ertel, mogao bi po poslednji put da zaigra na evroligaškim parketima. Naime, kako prenose evropski mediji, nekadašnji plejmejker Barselone je na meti Asvela iz Vilerbana, uprkos tome što je zagazio u 37. godinu života.
Podsećanja radi, poslednjih dana je Ertel bio viđen kao novo pojačanje AEK iz Atine, koji sa klupe predvodi Dragan Šakota, da bi se odjednom promenila struja. Naime, ubrzo je postalo poznato da se igrač nada poslednjem angažmanu u eliti Starog kontinenta, a čini se da bi mu poslednja stanica i te kako mogao biti jedan od timova koji godinama tavori pri dnu tabele.
Podsećanja radi, Tomasu je želja umalo ispunjena prošle godine, kada je njegov potpis za Barselonu delovao gotovo sigurno. Ipak, Đoan Laporta, predsednik kluba, istakao je kako je lično stopirao transfer usled prilično turbulentnog odnosa koji su imali klub, navijači i Francuz nekoliko sezona ranije.
O čemu se zapravo radilo? Dosta ljubitelja evropske košarke se seća kada je Ertel bio jedan od najboljih košarkaša Katalonaca između 2017. i 2021. godine. Ipak, u jednom trenutku je košarkaš navodno zatražio da ode u Istanbul na pregovore sa Fenerbahčeom, što su iz "Blaugrane" odobrili. Ispostaviće se da je cela priča sa turskim klubom bila samo varka, a da je prekaljeni as ušao u razgovore iza kulise sa Real Madridom - najvećim rivalom španskog kluba.
Na kraju, bivši plej Baskonije je i potpisao sa "los Blankosima", što će mu godinama kasnije onemogućiti novi angažman u Barsi. Prošle sezone, nakon što su pregovori propali, Ertel je nastupao za španskog fenjeraša, La Korunju, gde i pored solidnih partija, nije uspeo da spreči ispadanje iz ACB lige. Sada će pokušati da se pozdravi sa košarkom u velikom stilu.
Valja istaći i to da Francuz nije igrač koji se lako kloni skandala. Mnogi se takođe podsećaju i vremena kada je čitava reprezentacija "trikolora" potpisala ugovor pred Evrobasket da neće sarađivati sa ruskim klubovima. Ipak, prvi je svoje obećanje prekršio Tomas, koji je tada stavio paraf na papir koji mu je ponudio Zenit, za koji će nastupati dve takmičarske godine...
Teško je osporiti da Svetsko prvenstvo nije bilo uspešno - čak i nakon presedana kada je američki predsednik Donald Trump intervenisao i doveo u pitanje integritet turnira.
Na turniru je učestvovalo rekordnih 48 reprezentacija i odigrane su čak 104 utakmice.
Prenosi utakmica Svetskog prvenstva sele se sa televizijskih ekrana na društvene mreže.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo ima rekordne 104 utakmice, nakon što je FIFA proširila takmičenje na 48 reprezentacija. Do kraja turnira, predsednik FIFA Gianni Infantino prisustvovaće gotovo polovini svih mečeva.
Politička pozornica Svetskog prvenstva 2026. konačno je preuzela glavnu ulogu na kraju drugog polufinala.
07.07.2026 16: 22
Asvel se ozbiljno sprema za novu sezonu
04.07.2026 18: 40
Asvel nastavlja sa ozbiljnim ulaganjem u tim za narednu sezonu Evrolige. Klub iz Liona predstavio je novo pojačanje – dosadašnjeg košarkaša Burga, Bota Gača, koji je potpisao ugovor do juna 2027. godine.
03.07.2026 12: 36
Još jedno veliko pojačanje predstavio je Asvel koji će biti jedan od glavnih favorita za Fajnal-for Evrolige. Kao što je ranije najavljeno, crno-beli dres će u narednoj sezoni nositi Armoni Bruks, koji kao MVP italijanskog šampionata stiže iz milanske Olimpije.
30.06.2026 15: 28
Silvan Francisko parafirao je trogodišnji ugovor sa francuskim timom
YouTube
pre 1d
YouTube
pre 1d
pre 15 minuta 22: 02
Zoran Nikolić otišao iz Podgorice posle jedne sezone
pre 3 sata 18: 53
Crno-beli su saopštili da je Aleksej Pokuševski otišao iz kluba
pre 3 sata 18: 49
Meč između košarkaških selekcija Srbija i Francuske zakazan je za 20. avgust u najvećoj dvorani na Balkanu.
pre 3 sata 18: 27
Kapiten Fenerbahčea produžio ugovor na još jednu godinu
Ostavite komentar