pre 4 minuta 02: 00
(UŽIVO) SAD - Paragvaj (03.00): Imperativ pobede za "jenkije"
Sve utakmice Svetskog prvenstva 2026 možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.
Profimedia
Košarkaš Panatinaikosa Kendrik Nan proglašen je za najkorisnijeg igrača regularnog dela sezone Evrolige. Bek grčkog tima bio je prosto fenomenalan ove godine, a MVP nagradu primio je danas na poseban način - tokom treninga sa ekipom u Atini.
Trofej mu je uručio Dimitris Janakopulos lično, dok su saigrači pozdravljali Amerikanca aplauzom. Nan se zahvalio na priznanju i u prvi plan istakao zajedništvo koje je imao sa ekipom ove sezone, rekavši da je do uspeha došao samo zahvaljujući podršci saigrača.
"Ova nagrada je rezultat zajedničkog rada. Hvala saigračima, stručnom štabu i svima u klubu. Ipak, ovo nije jedini trofej koji ću držati ove godine", rekao je Nan.
Trener Panatinaikosa Ergin Ataman rekao je da je MVP trofej zasluženo pripao Kendriku Nanu, koji je ove sezone u proseku beležio 21 poen uz četiri skoka i isto toliko asistencija.
"Kendrik je zaslužio ovu nagradu. Naravno, ima i drugih igrača koji su imali veoma dobru sezonu kao što su Šorts, Vezenkov i Hejs. Zaslužuju čestitke jer su imali sjajnu godinu. Narod je glasao za Nana i on je to zaslužio. Nadam se da će ovom nagradom poslati tim na Fajnal-for. Biti najbolji defanzivac, najbolji igrač i u najboljoj ekipi je jako dobro, ali na kraju je važno osvojiti trofej", rekao je Ataman.
Čestitke saigraču uputio je i Lorenco Braun.
"Da, apsolutno je to zaslužio. Imao je lude brojke cele godine, vodi tim kao niko drugi. Posle treninga, on nastavlja da vežba svoj šut, ne znam koliko ima, mislim 300 ili 400 šuteva. takav rad sve govori. Svi u timu su ponosni na njega. Zaslužio je to i sigurno će osvojiti još nekoliko", rekao je Braun.
Panatinaikos će u narednom kolu Evrolige igrati protiv Efesa.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
Prethodni put kada je najpopularniji sportski događaj na svetu održan u Severnoj Americi, SAD su bile doživljavane kao "poslednja teritorija" koju fudbal još nije pokorio. Evo šta se sve promenilo od tada.
Klub iz Premijer lige vodi preliminarne razgovore sa bankama i još nema konačan plan o tome kako će refinansirati dug.
01.12.2024 22: 34
Navodno, američki košarkaš je dobio suspenziju zbog fizičkog sukoba sa reprezentativcem Grčke.
09.06.2026 17: 14
Katar će biti domaćin predstojećeg FIBA Svetskog prvenstva u košarci 2027. godine. Samim tim, imaće priliku da učestvuje, ali i oformi ekipu za planetarnu smotru.
21.05.2026 17: 32
Interesantna izjava turskog stratega...
14.05.2026 17: 25
Košarkaši Valensije izborili su mesto na Fajnal-foru Evrolige, a burne reakcije iz tabora Panatinaikosa dočekali su mirno i bez previše buke. Posle velike serije i preokreta od 0:2, španski predstavnik završio je posao u odlučujućem petom meču i tako ostavio grčkog velikana bez završnog turnira u Atini.
YouTube
pre 2h
YouTube
pre 3h
YouTube
pre 3h
pre 1 sat 00: 14
Priznao je Duejn Vašington da mu je peta utakmica sa Dubaijem bila poslednja u dresu Partizana, a nakon toga, Tonje Džekiri je medijima potvrdio kako poraz u finalu definitivno neće biti njegov poslednji korak u Humskoj.
pre 2 sata 23: 10
Nakon utakmice, Đoan Penjaroja se obratio medijima na konferenciji. Pre svega je čestitao osvojenu titulu klubu iz UAE.
pre 3 sata 23: 02
Amerikanac je u razgovoru sa medijima posle meča otkrio da je ovo bio njegov poslednji meč u Partizanu.
pre 3 sata 22: 48
Nakon utakmice, na konferenciji se medijima obratio Aleksandar Sekulić, trener ekipe iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Ostavite komentar