pre 7 minuta 13: 48
(VIDEO) Kakav naklon naroda Zelenortskih Ostrva svom junaku Vozinji: Španci gledaju i plaču
Zemljaci junaka remija sa prvakom Evrope na poseban način iskazali zahvalnost vremešnom čuvaru mreže.
Kraj evroligaške sezone za Crvenu zvezdu. Srbija je ostala bez predstavnika u elitnom košarkaškom takmičenju jer su crveno-beli poraženi od Bajerna 97:93 (21:23, 18:23, 32:15, 13:23, 13:9) u plej-inu. Meč je odlučen velikim brojem promašaja Zvezde sa linije za slobodna bacanja. Samo u produžetku je ekipa Janisa Sferopulosa promašila četiri od pet slobodnih bacanja.
Tim sa Malog Kalemegdana je predvodio Filip Petrušev sa 28 poena, dok ga je pratio Nikola Kalinić sa 20, a Kodi Miler-Mekintajer i Nemanja Nedović su dodali po 13. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Devin Buker sa 18 poena, Karsen Edvards je dodao 17, a Nik Vajler-Beb 15.
Obe ekipe su sporije ušle u utakmicu i nije bilo previše poena. Domaćin se oslanjao uglavnom na šut za tri poena i pogodio je četiri trojke u prvih pet minuta. Ipak, kada je taj šut stao, gosti su preuzeli vođstvo serijom 9:0. Bajern je u tom trenutku u igri držao Ivan Harčenkov. 18-godišnji nemački košarkaš je igrao utakmicu karijere i sa 11 poena pratio crveno-bele. Činilo se u jednom trenutku da su izabranici Janisa Sferopulosa pali na početku druge deonice, ali je usledio fantastičan odgovor.
Ređali su se poeni Nedovića, Davidovca, Kenana, Petruševa i Kalinića za prvo dvocifreno vođstvo na utakmici na 16 sekundi do kraja poluvremena. Ipak, Devin Buker je sa zvukom sirene ubacio trojku na drugoj strani, te je Zvezda otišla na poluvreme sa sedam poena prednosti. Pre svega zahvaljujući Kaliniću koji je radio praktično sve na terenu, ali i Petruševu. Njih dvojica su proveli na terenu po 18 minuta u prvom poluvremenu.
Domaćin je bolje ušao u treći kvartal i čini se da je prelomni momenat bio treći faul Kalinića pri rezultatu 41:50. Usledila je serija Bajerna 23:7 i domaćin je imao prvo vođstvo još od sredine prve deonice. Izabranici Gordona Herberta su igrali fantastično na obe strane terena u trećoj četvrtini koju su na kraju dobili 32:15.
Loše je Zvezda ušla i u završnih 10 minuta jer je Nedović u prvom napadu izgubio loptu, a zatim je Miler-Mekintajer promašio šut za tri. Nils Gifaj je na drugoj strani pogodio trojku i Bajern ne imao +11. Zvezda je bila na ivici ambisa u tim momentima, ali je serijom 8:0 uspela da smanji zaostatak na samo tri poena.
To je prekinuo Lučić pogotkom pod faulom i vratio Nemce na dva poseda razlike. Ponovo je Miler-Mekintajer "izmislio" poene kada se činilo da nema rešenja. Dva kontra napada nakon toga crveno-beli nisu iskoristili, ali je Giedratis pogodio trojku za -1! Već u sledećem napadu je Petrušev prodorom doneo vođstvo gostima, a zatim je težak šut pogodio Kalinić za +3.
"Sušu" poena za Bajern je prekinuo Karsen Edvards, da bi zatim usledio faul u napadu Petruševa. Vajleb-Beb je pogodio četvrtu trojku na utakmici i doneo +2 domaćinu, a zatim su išla dva bacanja za Kalinića. Srpski košarkaš je pogodio oba za 82:82. Edvards je ponovo poentirao na drugoj strani i na semaforu je stajalo 84:82 u korist domaćina na 2,4 sekunde do kraja. Zvezda je izvela akciju iz auta i Petrušev je pogodio za produžetak u Minhenu.
Dodatnih pet minuta je otvorio Vladimir Lučić trojkom. Iako Kalinić nakon toga nije iskoristio napad, Miler-Mekintajer je ukrao loptu završio laganim polaganjem. Usledio je novi šut i pogodak sa distance Lučića za +4 Bajerna. Devin Buker je sa slobodnih bacanja odveo domaćina na pet poena prednosti na 2:45 do kraja. Mogao je Kalinić da smanji taj zaostatak, ali je promašio oba slobodna bacanja. Usledila je dobra obrana, a zatim i pogodak Petruševa pod faulom. Ipak, i srpski centar je promašio sa linije penala. Dobra odbrana na 20 sekundi do kraja i zatim poeni iz kontra napada su zapečatili pobedu Bajerna.
Evroliga, plej-in
Bajern - Crvena zvezda 97:93 nakon produžetka
Real Madrid - Pariz 73:81
Hala: "SAP Garden"
Sudije: Migel Anhel Perez, Emin Mogulkoč, Arturas Sukis
Bajern Minhen: Edvards, Vajler-Beb, Nejpir, Fojtman, Lučić, Buker, Heris, Branković, Obst, Gifaj, Harčenkov, Bitim.
Crvena zvezda: Miler-Mekintajer, Kalinić, Petrušev, Davidovac, Nedović, Kenan, Giedraitis, Dos Santos, Dobrić, Lazić, Braun, Mitrović.
Produžetak: Kraj evroligaške sezone za Zvezdu, pobeda Bajerna
Dodatnih pet minuta je otvorio Vladimir Lučić trojkom. Iako Kalinić nakon toga nije iskoristio napad, Miler-Mekintajer je ukrao loptu završio laganim polaganjem. Usledio je novi šut i pogodak sa distance Lučića za +4 Bajerna. Devin Buker je sa slobodnih bacanja odveo domaćina na pet poena prednosti na 2:45 do kraja. Mogao je Kalinić da smanji taj zaostatak, ali je promašio oba slobodna bacanja. Usledila je dobra obrana, a zatim i pogodak Petruševa pod faulom. Ipak, i srpski centar je promašio sa linije penala. Dobra odbrana na 20 sekundi do kraja i zatim poeni iz kontra napada su zapečatili pobedu Bajerna.
4/4: Idemo u produžetak!
Loše je Zvezda ušla i u završnih 10 minuta jer je Nedović u prvom napadu izgubio loptu, a zatim je Miler-Mekintajer promašio šut za tri. Nils Gifaj je na drugoj strani pogodio trojku i Bajern ne imao +11. Zvezda je bila na ivici ambisa u tim momentima, ali je serijom 8:0 uspela da smanji zaostatak na samo tri poena. To je prekinuo Lučić pogotkom pod faulom i vratio Nemce na dva poseda razlike. Ponovo je Miler-Mekintajer "izmislio" poene kada se činilo da nema rešenja. Dva kontra napada nakon toga crveno-beli nisu iskoristili, ali je Giedratis pogodio trojku za -1! Već u sledećem napadu je Petrušev prodorom doneo vođstvo gostima, a zatim je težak šut pogodio Kalinić za +3. "Sušu" poena za Bajern je prekinuo Karsen Edvards, da bi zatim usledio faul u napadu Petruševa. Vajleb-Beb je pogodio četvrtu trojku na utakmici i doneo +2 domaćinu, a zatim su išla dva bacanja za Kalinića. Srpski košarkaš je pogodio oba za 82:82. Edvards je ponovo poentirao na drugoj strani i na semaforu je stajalo 84:82 u korist domaćina na 2,4 sekunde do kraja. Zvezda je izvela akciju iz auta i Petrušev je pogodio za produžetak u Minhenu.
3/4: Preokret Nemaca, Zvezda u nezgodnoj poziciji
Nikola Kalinić je nastavio da briljira u drugom poluvremenu. Prvo je ukrao loptu, a onda i u tranziciji asistirao Rokasu Giedraitisu koji postigao prve poene u nastavku. Nemci su serijom 5:0 prišli na četiri poena zaostatka, ali je nju prekinuo Petrušev trojkom. Vajler-Beb je šutem sa distance odgvorio na to, i usledili su novi vezani poeni domaćina koji su prišli na -1. Mučila se Zvezda u tim momentima u napadu, a Miler-Mekintajer je sa dve teške poludistance održavao prednost srpskog kluba. Trojka Vajlera-Beba na 3:24 do kraja trećeg perioda je donela prvu prednost Bajernu još od sredine prve četvrtine. Serija Bajerna je iznosila ukupnoa 10:2 pre nego što je Janis Sferopulos reagovao tajm-autom. Dva napada iz tranzicije su naterala grčkog trenera na još jedan tajm-aut nakon svega 50 sekundi igre. Tu seriju je prekinuo Kalinić kada se vratio na teren uprkos problemima sa faulovima. Izabranici Gordona Herberta su igrali fantastično na obe strane terena u trećoj četvrtini koju su na kraju dobili 32:15.
2/4: Sjajna Zvezda vodi u Minhenu
Drugi period je započeo slobodnim bacanjima na obe strane. Prvo je Šabaz Nejpir bio precizan oba puta, a zatim i Nemanja Nedović. Izuzetno dobru utakmicu je igrao Ivan Harčenkov, ali je prednost Zvezdi vratio Nedović pogotkom za dva uz faul. Bek crveno-belih je nastavio da pogađa sa linije penala u nastavku nakon novog faula na šutu. Ovog puta je to bilo pri šutu za tri poena, a Nedović je pogodio dva od tri. Delovalo je na trenutak da momentum prelazi na stranu Bajerna, ali su Davidovac i Nedović brzo vratili vođstvo gostima. Kenan je trojkom doneo +6, a Petrušev i Kalinić su to brzo prebacili na devet poena prednosti za goste. Sve je išlo na ruku crveno-belima u tom trenutku. Upravo je kombinacija Petruševa i Kalinića Zvezdi donela prvo dvocifreno vođstvo na meču na 16 sekundi do kraja poluvremena, ali je Devin Buker trojkom smanjio na sedam poena razlike nakon 20 minuta igre.
1/4: Raspoloženi Kalinić predvodi crveno-bele
Loša vest za crveno-bele bila je činjenica da je Karsen Edvards ostao potpuno sam u prvom napadu i pogodio trojku za vođstvo Bajerna. Na drugoj strani, prve poene za goste je postigao Nikola Kalinić koji je odbojkom spustio u koš promašaj Džona Brauna. Domaćini su u prvih pet minuta praktično samo za tri poena šutirali, dok je ekipa Janisa Sferopulosa više kroz reket napadala. Ipak, domaćin je imao +3 na polovini prve deonice. Na 3:10 do kraja prve četvrtine je Crvena zvezda stigla i do prvog vođstva na utakmici kada je Luka Mitrović pogodio zicer nakon asistencije Filipa Petruševa. To je bio samo početak serije ekipe sa Malog Kalemegdana koja je nastavila sa čvrstom odbranom i stigla do nešto osetnije prednosti nakon zakucavanja Petruševa (16:23). Međutim, Nemci su završili četvrtinu sa 5:0 i tako stigli do -2 nakon 10 minuta igre. Najraspoloženiji je bio Kalinić koji je imao 10 poena na kraju prvog perioda.
Međunarodni sportski događaji obično su veliki generatori prihoda. A nema veće pozornice od Svetskog prvenstva u fudbalu.
Nakon što su Zelenortska Ostrva u ponedeljak odigrala 1:1 sa Španijom, ostvarivši jedan od najneočekivanijih rezultata u tokom ovogodišnjeg Svetskog prvenstva u fudbalu, sve oči bile su uprte u njihovog golmana koji je teren napustio u suzama.
Ovogodišnje Svetsko prvenstvo prvo je koje se održava nakon što su tržišta predviđanja poput Kalshija i Polymarketa stekla veliku popularnost kao novi način klađenja na sportske događaje.
Broj koji sve objašnjava je 4,81. Toliko slavnih fudbalera na milion stanovnika, prema podacima Pantheon projekta Univerziteta MIT, proizvela je Hrvatska u poslednjih 165 godina.
Meksiko i SAD su ostvarili uverljive pobede, dok je Kanada odigrala nerešeno sa Bosnom i Hercegovinom.
06.03.2026 21: 26
Mateus nije propustio da dođe u Arenu i podrži Jaga i crveno-bele košarkaše.
05.03.2026 13: 31
Košarkaši Crvene zvezde dočekaće Bajern iz Minhena u "Areni Beograd" u okviru 30. kola Evrolige sa početkom meča od 20.00 časova (Arena 1 Premium).
05.03.2026 12: 49
"Mala pauza nam je dobro došla, jer smo u poslednje vreme imali nekoliko igrača koji su bili bolesni ili povređeni", počeo je Svetislav Pešić.
YouTube
pre 8h
YouTube
pre 9h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 11h
pre 14 sati 22: 56
Kojem jatu će se privoleti?
pre 19 sati 18: 44
Od njega se mnogo očekuje na Malom Kalemegdanu.
17.06.2026 17: 43
Samo ga detalji dele od crno-belog dresa.
16.06.2026 14: 19
Stigao poziv i u Humsku...
Ostavite komentar