Ti Džej Šorts najbolji igrač 32. kola Evrolige | Arena Sport
srb
najnovije
Evroliga

Prva mu je sezona, a konkuriše za MVP nagradu: Ti Džej Šorts najbolji igrač 32. kola Evrolige

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

29.03.2025 16:32
Ti Džej Šorts u dresu Pariza Profimedia
Ti Džej Šorts u dresu Pariza

Sezona Evrolige se bliži kraju a borba za dalji krug takmičenja je nikad veća. Iako nisu u prvom planu, u toku su i trke za individualne nagrade po završetku ligaškog dela. Nekoliko igrača se ističe kao MVP, a jedan od njih je Ti Džej Šorts koji je proglašen za najboljeg igrača 32. kola. 

 

 

 

 

Šorts je predvodnik Pariza koji već u debitantskoj sezoni Evrolige konkuriše za nokaut fazu. Trenutno su 10. na tabeli sa skorom 18-14, a u protekloj rundi su savladali Panatinaikos rezultatom 101:98. Košarkaš makedonskog državljanstva je bio maestralan u trijumfu nad aktuelnim šampionom Evrope, gde je za 30 minuta igre bio na korak od tripl-dabl učinka (20 poena, 14 asistencija i devet skokova). Meč je završio sa indeksom korisnosti 36 što mu je donelo četvrto priznanje MVP kola

Imao je protivnike koji su mu ovog kola "disali za vratom", pre svega Nikola Mirotić koji je u porazu od Barselone ostvario indeks 32. Kendrik Nan je u porazu od Pariza ostvario 22 poena, devet asistencija i osam skokova što mu je donelo indeks 31. 

 

 

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Sport više nije zabava - ulazi u novu fazu finansiranja

Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.