
pre 4 sata 23: 00
Šef Ferarija potvrdio ono što svi iščekuju: Vratiće se stari Luis Hamilton
Nije ovo sezona kakva se očekivala od Luisa Hamiltona, ali ništa još nije gotovo.
Košarkaši Crvene zvezde napravili su podvig u prethodnom, 30. kolu Evrolige, pobedivši Olimpijakos na njegovom bunjištu, a da bi ostali visoko korirani u borbi za nokaut fazu elitnog takmičenja potrebno je da tako završe i meč sa Virtusom, ove srede u "Beogradskoj areni" (20.00),
Nakon velikog slavlja u Atini, Zvezda sada ima 17 pobeda i 13 poraza i na dobrom je putu da zauzme Top 6 poziciju u regularnom delu takmičenja. Pred susret sa italijanskim gigantom, oglasio se trener Zvezde, Janis Sferopulos:
"Virtus Bolonja ima dugačak roster, veoma su opasni, mogu da odigraju veoma dobro i da naprave dosta problema. Fokus je na odbrani i da im ne dozvolimo da igraju svoju igru. Za to nam treba fokus svih 40 minuta i da u napadu donesemo dobre odluke, da bude tečno i da se lopta pravovremeno kreće", rekao je grčki stručnjak.
Zdravstveno stanje u klubu sa Malog Kalemegdana nije nimalo dobro, ali to ne remeti optimizam Sferopuloosa.
"Sve rešavamo u hodu. Tražimo rešenje za centre. Nemamo Dauma, Bolomboja, Mitrovića... Računam na Andreja Kostića, on je važan za budućnost. Mlad je, ima mnogo potencijala i ima mnogo toga da popravi"
Majk Daum neće još neko vreme biti na raspologanju grčkom stručnjaku, što je i sam potvrdio u današnjoj izjavi.
"Neće skoro igrati. I dalje nije trenirao pod kontaktom, nije igrao 5 na 5 i treba mu malo vremena. U poslednjoj je fazi oporavka", izjavio je Zvezdin trener pred domaćinski duel sa Italijanima.
Godinama se evropski fudbal delio na "pet najjačih liga" (Englesku, Španiju, Italiju, Nemačku i Francusku) i to je bio analitički okvir, uvrežena kategorija u kojoj se merila moć tržišta, privlačnost zvezda i vrednost TV prava. Međutim, leto 2025. pokazalo je da ta podela više nema smisla.
Nemačka je u Rigi savladala Tursku 88:83 i po drugi put postala prvak Evrope, osvojivši svetsko i kontinentalno zlato
U završnici karijere, vrhunski sportisti biraju između dve strategije. Jedna je "zlatni izlaz", Saudijska Pro liga i, drugačijom logikom, MLS, gde plate, poreski tretman i komercijalni paketi nude rekordne iznose.
Retko ko je tako duboko spojio modu i sport, ne samo kao sponzor, nego kao arhitekta vizualnog identiteta takmičenja, klubova i sportista, kao Giorgio Armani, italijanski modni guru koji nas je napustio prošlog četvrtka.
Bavarski gigant ostao je bez čak 17 igrača, a doveo je samo četvoricu koji realno ulaze u prvi tim. Nadzorni odbor eksplicitno je naložio smanjenje rostera.
26.08.2025 17: 15
Došlo je vreme da se zagreju motori za start nove sezone.
28.04.2025 15: 50
Svašta lepo imao je da kaže trener Crvene zvezde o životu u srpskoj prestonici.
15.04.2025 23: 51
Trener crveno-belih Janis Sferopulos je na poslednjoj konferenciji za medije u Evroligi u ovoj sezoni prvi put progovorio o sudijama.
15.04.2025 12: 23
Trener Crvene zvezde govorio o svojoj budućnosti na Malom Kalemegdanu.
pre 4 sata 22: 40
"Kneževi" žele da osvoje elitno evropsko takmičenje, a to je potrvdio i Nikola Mirotić na konferenciji za medije pred početak nove sezone.
pre 4 sata 22: 20
Biće to prilika da se srpski reprezentativac istakne u novoj, liderskoj, ulozi - o čemu je i pričao na medija danu kluba sa Malog Kalemegdana.
pre 5 sati 21: 58
Mnogi su dali svoje mišljenje kako će na kraju izgledati tabela najjačeg evropskog takmičenja, a među njima je i Vejd Boldvin.
pre 5 sati 21: 49
Srpskog plejmjekera čekaju klupske obaveze u Hapoel Tel Avivu, a nekoliko slobodnih dana je iskoristio kako bi gostovao u podkastu Evrolige.
Ostavite komentar